Sekite mus:

Plastikinių langų remontas ir reguliavimas

Kad ir kokie kokybiški bebūtų, ir kokie  jūsų išsirinkti plastikiniai langai, remontas laikas nuo laiko bus reikalingas ir jiems. Pagrindinėmis to priežastimis tampa susidėvintys elementai, netinkamas eksploatavimas ar klaidos, padarytos montuojant. Bet kuriuo atveju, rekomenduojame kreiptis į specialistus tam, kad jie padėtų pašalinti atsiradusius nesklandumus.

Plastikinių langų remontas - kuomet reikėtų susirūpinti?

Ženklų, bylojančių apie poreikį susirūpinti plastikinių langų būkle yra daug ir kiekvienas jų gali parodyti kokių tolimesnių veiksmų reikėtų imtis, kad išvengti blogesnių pasekmių pasitelkus į pagalbą plastikinių langų remontą. Štai keli populiariausi atvejai, kurie reikalauja vienokio ar kitokio remonto:

  • Stiklo paketas prarado savo vientisumą – suskilo arba sudužo;
  • Furnitūros dalys susidėvėjo arba nustojo tinkamai funkcionuoti;
  • Patalpose pradedamas jausti skersvėjis dėl susidėvėjusių tarpinių;
  • Buvo pažeista lango rėmo geometrija;
  • Dalies rėmo apgadinimas;
  • Lango neįmanoma atidaryti padėtyje „mikroventiliacija“ arba „orlaidė“;
  • Reikalingas lango modernizavimas: apšildyti ar įstatyti ventiliaciją.
 

Kai kurie šių gedimų gali būti pašalinami ganėtinai greitai atlikus būtinus sureguliavimo veiksmus, tačiau kai kuriais atvejais, problemos pašalinimui bus reikalinga gerokai daugiau pastangų ir sudėtingesnių remonto darbų. Furnitūros gedimo atveju, ji dažniausiai yra tiesiog keičiama, tas pats liečia ir susidėvėjusias tarpines. Tačiau tokie darbai kaip lango geometrijos atstatymas ar stiklo paketo keitimas yra darbai, kuriems reikia tinkamai pasiruošti. 

Kuomet plastikinius langus verta remontuoti, o kada įsigyti naujus?

Nors plastikinių langų tarnavimo laikas yra ganėtinai ilgas, o laiku atliekami remonto darbai jį gali dar labiau prailginti, visgi kartais atsitinka taip, jog tinkamesnis sprendimas yra lango keitimas o ne bandymas suteikti jam dar vieną šansą remontuojant. Dažniausias tai yra tokios, priežastys, kurių pašalinimui tenka ir taip išleisti nemažą pinigų sumą, pavyzdžiui sudužusio stiklo paketo keitimas. Jei atsitiktų taip, kad stiklą visgi reikėtų keisti ir tuo pačiu metu būtų ženklų, jog ir furnitūra ar tarpinės taip pat rodytų susidėvėjimo ženklus, vertėtų pamąstyti apie naujų langų įsigijimą.  

Kokie darbai įeina į plastikinių langų remontą?

Mechanizmo keitimas

Už lango atidarymą, uždarymą ir įvairias užimamas padėtis atsako metalinių elementų (furnitūros) visumą, kuri sudaro taip vadinamą lango mechanizmą. Jam sugedus, langas pradeda strigti arba jo neįmanoma atidaryti visomis padėtimis, kurios yra numatytos konstrukcijos. 

Tarpinių keitimas

Vienas dažniausių plastikinių langų remonto atveju, nes guminės tarpinės, atsakingos už lango sandarumą ir apsaugą nuo oro patekimo į patalpas, nėra amžinos ir susidėvi dažniau nei visi kiti elementai.

Mechanizmų sutepimas

Kaip ir bet kuris kitas metalinis, judantis elementas, lango mechanizmas reikalauja tinkamos priežiūros. Sutepimas – įprasta procedūra leidžianti užtikrinti visų elementų apsaugą nuo susidėvėjimo ir prailginanti mechanizmo tarnavimo laiką. 

Vykdomi remonto darbai tokie kaip – mechanizmo keitimas, tarpinių keitimas, mechanizmų sutepimas

Plastikinių langų remontas yra reikalingas kuomet, langai nefunkcionuoja taip, kaip turėtų.