Sekite mus:

Stoginės terasai, patraukli kaina

Terasos prie nuosavų namų yra įrenginėjamos jau daugybę metų. Taip žmonės siekia susikurti komfortiškas ir patogias vietas lauke, kur galima leisti laiką po darbų ar savaitgaliais. Terasos gali būti pačių įvairiausių dydžių ir formų bei atlikti pačias įvairiausias funkcijas. Tačiau tam, kad pritaikyti šias zonas prie mūsų šalies klimato ypatumų ir suteikti joms daugiau funkcionalumo gan dažnai yra įrenginėjamos stoginės terasoms. Jos taip pat gali būti labai įvairios tiek kalbant apie naudojamas medžiagas, tiek ir formą.  

Terasos stogines įrengimas padeda išspręsti iš karto kelias užduotis:

  • Apsaugo terasos dangą ir joje esančius daiktus nuo kritulių. Tokiu būdu, net ir užklupus nelauktam lietui, nėra būtinybės skubėti nešti į vidų sėdmaišius ar vaikų paliktus žaislus. 
  • Suteikia pastogę terasoje esantiems žmonėms. Stoginė suteikia galimybę leisti laiką lauke net ir tada kai už lango lynoja šiltas vasaros lietutis.
  • Šešėlis nuo saulės spindulių. Dar viena ganėtinai svarbi funkcija, kuri tampa ypač aktuali, kai lauke nusistovi šiltos saulėtos dienos. Net ir labai išsiilgus šilumos, tiesioginiai saulės spinduliai visgi kartais apsunkina patikusios knygos skaitymą, tad nuo jų norisi pasislėpti.

Ar terasos stoginių konstrukcija sudėtinga?

Kaip jau minėjome, pačių stoginių terasoms konstrukcijų įvairovė yra labai plati ir dažnu atveju priklauso nuo gyventojų norų, pageidavimų ir fantazijos. Dėl to, kad terasos dažnai yra įrenginėjamos šalia namo, tai įrenginėjant stogines, šis veiksnys yra dažnai išnaudojamas, tvirtinant vieną iš konstrukcijos pusių prie pastato sienos. Tokiu būdu belieka pasirūpinti atramomis iš kitos pusės, kad sukurti tvirtą ir patikimą konstrukciją. Atramų funkciją dažniausiai atlieka metalinės arba medinės sijos, tvirtinamos prie terasos dangos arba įbetonuojamos į žemę už jos ribų. Tad pagrindinis dalykas, dėl kurio tenka apsispręsti yra naudojamos medžiagos ir būsimo priestato forma ir dydis. Nuo jų priklauso tiek bendras vaizdas tiek ir būsimos stoginės terasai kaina.

Kokioms terasoms yra pritaikomos stoginės?

Stoginės gali būti pritaikomos praktiškai bet kokio tipo terasoms. Standartinių kaip ir netinkamų sprendimų šioje srityje nėra. Esminis dalykas – atliekama funkcija ir bendras vaizdas. Na ir žinoma, nereikėtų pamiršti apie saugumą, todėl ir stoginės rėmas turi būti parinktas, taip, kad atlaikytų pasirinktą dangą. Tai ypač aktualu, kai pastarosios funkciją atlieka stiklas. Tokiu atveju svarbu, kad visa konstrukcija būtų maksimaliai tvirta ir atspari išoriniams poveikiams. Tarp populiariausių medžiagų, pasižyminčių tokiomis savybėmis yra aliuminiai profiliai – lengvi, tačiau tvirti ir patogūs įvairių konstrukcijų formavimui.

Vietoje aliuminio neretai naudojamos ir plieninės konstrukcijos ir tas pats medis, kuris suteikia terasai natūralumo ir ekologiškumo. Ši medžiaga dažnai naudojama tais atvejais kai iš jos yra pagaminta ir pati terasa, taip sukuriant vieningą stilių. Šiuolaikiniai terasų stoginių sprendimai apima ir įvairias tentines konstrukcijas. Jos yra patogios tuo, kad reikalui esant jas galima suskleisti.  

Kaip išsirinkti tinkamą stoginę Jūsų terasai?

Planuojant įsirengti stoginę virš esamos terasos, rekomenduojama pradėti nuo apsisprendimo dėl:

  • Būsimos konstrukcijos dydžio. Ar ji turėtų uždengti visą terasos plotą, ar tik jos dalį. Čia daug kas priklauso nuo to kokio dydžio esate įsirengę terasą. Kuo ji didesnė, tuo tinkamiausias sprendimas būtų jos dalį „paslėpti“ po stogu, o dalį palikti atvirą, tinkančią lauko virtuvė arba grilio zonos įrengimui. 
  • Stoginės formos. Įprastą vieno šlaito konstrukciją įrengti yra paprasčiau, tačiau jei norima išsiskirti tai galima rinktis kažką nestandartinio, pavyzdžiui arkos formą. Padėti su apsisprendimu šiuo klausimu gali namo elementai arba kiti sklype esantys statiniai. Griežtų formų ir tiesių linijų mėgėjams ir šalininkams ko gero labiau tiks paprastos vienšlaitės stoginės. Tačiau jei namo eksterjere yra nestandartinių sprendimų pavyzdžiu apvalūs arba ovaliniai langai, tai ir stoginės konstrukcija gali būti nebe tokia griežta. 
  • Medžiagų. Norint sukurti solidų ir prabangų vaizdą, galima pasitelkti metalą ir stiklą. Tai yra ir medžiagos pasižyminčios kone ilgiausių tarnavimo laiku. Medinės detalės alsuoja natūralumu, tačiau jas teks tinkamai paruošti. Tentai, kaip jau ir buvo minėta leidžia patiems spręsti kada norite turėti šešėlį ir apsaugą nuo kritulių, o kada ne. 

Polikarbonato stogo danga

Stoginės su polikarbonato stogo danga pasižymi labai dideliu atsparumu smūgiams. Ar tai būtų intensyvūs krituliai, ar kiti objektai, polikarbonato dangą yra sudėtinga pažeisti. Dažniausiai polikarbonato danga yra suskirstyta kanalais ir yra sluoksniuota, su oro tarpais viduje. Taip išgaunama tvirta konstrukcija ir sumažinama polikarbonato išeiga, o tuo pačiu sumažėja dangos kaina ir svoris. Pagal poreikius, gali būti dedama skaidri arba tamsinta kanalinio polikarbonato stogo danga.

Grūdintas skaidrus stiklas

Terasos stoginės su stiklo danga išsiskiria savo išvaizda dėl savo skaidrumo. Saulės šviesa nepertraukiamai sklinda ir daug rečiau reikalingi papildomi šviesos šaltiniai. Ant stiklinio stogo krentant krituliams atsiranda kitoks, duslesnis ir solidesnis garsas, nei ant polikarbonato dangos. Grūdinto stiklo danga neskleidžia garso, kuomet plečiasi dėl temperatūros pokyčių. Žinoma, estetinis vaizdas taip pat svarbu. Stiklinės stoginės atrodo solidžiai ir dera prie įvairaus stiliaus aplinkos.

Kokie privalumai?

Jei vis dar svarstote, ar verta įsirengti stoginę ir bandote išsiaiškinti pagrindinius privalumus, kuriuos suteikia stoginės įrengimas, pabandysime padėti.

Integruota lietaus nuvedimo sistema

Natūralu, jog nuo terasos stoginės tekantis vanduo turi kažkur nubėgti. Tam, kad vanduo būtų nukreipiamas į vieną vietą ir nelašėtų kur papuola, naudojamos lietaus nuvedimo sistemos. Gali būti naudojamos įvairios technologijos. Paprasčiausiu atveju naudojamos juostelės, kurių pagalba nukreipiamas vandens srautas į vieną vietą. Geresnis sprendimas – vandens latako ir lietvamzdžio įrengimas.

Apsauga nuo atmosferos poveikio

Kadangi plotas, esantis po stogine, yra apsaugotas nuo kritulių, sukuriama apsauga nuo atmosferos poveikio. Nors temperatūra po stogine bus tokia pati, kaip ir atviroje vietoje, bet apsauga nuo kritulių ir vėjo sukuria erdvę, kurioje malonu būti ir galima laikyti baldus, įvairius buities prietaisus ir kitus daiktus, nesibaiminant, kad juos paveiks atmosferos poveikis.

Lengvas, greitas ir patogus stoginės surinkimas

Stoginė gaminama pagal individualius matmenis, kad būtų pritaikyta konkrečiai erdvei, bet jos surinkimas yra greitas, nes visi elementai yra paruošiami iš anksto. Vietoje belieka paruošti pagrindą stoginės karkasui ir iš eilės montuoti visas sudedamąsias dalis.

Stoginės montavimo ypatumai

Stoginę įrengti specialių sąlygų nereikia, ją galima pritaikyti beveik visur.

Pagrindo paruošimas

Reikalingas tvirtas pagrindas, ant kurio galėtų būti pritvirtinamas stoginės karkasas. Tam tinka poliniai pamatai ar kitas pagrindas.

Atramos paruošimas

Dažniausiai atrama yra siena, prie kurios tvirtinama terasos stoginė. Specialių reikalavimų sienai nėra, tiesiog turėtų būti atviras taisyklingos formos paviršius, su kuriuo galėtų ribotis karkasas ir stogas.

Nuo ko priklauso lauko stoginės kaina?

Terasos stoginės kaina tiesiogiai priklauso nuo karkaso ir stogo dangos matmenų bei stoginės statybai pasirinktų medžiagų.

Tai puikus namo gyvenamosios zonos praplėtimas, su stogine terasoje galėsite džiaugtis šiltais vasaros vakarais ir ne tik!

Tai priklauso nuo terasos dydžio bei nuo to ar jūs norite, kad visa terasa būtų uždengta ar ne.