Sekite mus:

Roletai

Roletai – sprendimas, leidžiantis kontroliuoti patenkančią saulės apšvietą, matomumą per langus ir papildyti namų interjerą. Roletai yra greitai montuojami, intuityviai naudojami ir lengvai prižiūrimi. Tinkamai pritaikius prie esančių dizaino elementų, roletai gali papildyti bendrą interjero kompoziciją.

Kodėl verta rinktis roletus savo namams ?

Roletus rinktis verta dėl daugelio priežasčių visumos, nėra vieno atsakymo į šį klausimą.

Patogus roletų valdymas

Roletai gaminami pagal kiekvieno lango ar uždengti norimo ploto individualius matmenis. Tai prisideda ir prie patogaus roletų valdymo, nes visas roleto paviršius yra identiško langui dydžio. Vieno veiksmo pagalba roletai gali būti paslepiami ir vėl sugrąžinami. Valdymo mechanizmas dažniausiai kontroliuojamas grandinėle, elektriniu ar spyruokliniu mechanizmu.

Grandinėlė

Valdymo grandinėlė pritvirtinta prie roleto mechanizmo. Traukiant grandinėlę, roletas atidaromas arba uždaromas. Elementari, intuityvi ir paprasta sistema. Pastačius roletą į reikiamą padėtį, roletas fiksuojamas automatiškai.

Elektrinis mechanizmas

Roleto pozicijos nustatoma elektrinio variklio pagalba. Pats kėlimo mechanizmas yra gana nesudėtingas. Skiriasi, kokiu būdu elektrinis pakėlimas yra aktyvuojamas. Roletai gali būti valdomi stacionariu mygtuku arba nuotolinio valdymo pulteliu. Šiuolaikinės technologijos leidžia susieti roletų pakėlimo mechanizmą su išmaniųjų namų sistema, todėl roletų atidarymas gali būti nustatomas pagal paros laiką arba automatiškai, programėlės pagalba ar balso komanda.

Spyruoklinis mechanizmas

Roletai su spyruokliniu mechanizmu uždarymo veiksmą atlieka naudodami spyruoklės mechaninę energiją. Yra keleto skirtingų tipų mechanizmai su spyruokle, bet uždarymo principas išlieka toks pat. Patempimu ar kitu veiksmu aktyvuojamas mechanizmas ir roletas užsidaro pilnai arba gali būti sustabdomas norimoje padėtyje.

Kaip išsirinkti tinkamą roletų medžiagą ?

Tam, kad būtų galima išsirinkti tinkamą roletų medžiagą, pirmiausiai reikia suprasti siūlomų medžiagų skirtumus.

Dvigubas audinio sluoksnis

Dvigubas audinys naudojamas „diena – naktis“ tipo roletams. Šis audinys sudarytas iš lygiomis dalimis padalintų  permatomų ir nepermatomų ruožų. Dviejų sluoksnių audinys, priklausomai nuo jo pozicijos, praleidžia šviesą arba ją sulaiko. Tokiu būdu, su minimaliu reguliavimu galima keisti aplinkos apšvietimą.

Pralaidūs šviesai

Šio tipo audiniai praleidžia šviesą, bet neleidžia matyti, kas vyksta už lango. Panašus efektas, kurį sukuria skaidrios užuolaidos. Šviesos pralaidumas gana didelis, kad pakaktų apšvietimo patalpų viduje, bet išlaikoma matomumo apsauga.

Nepralaidūs šviesai

Visiškai nepralaidūs šviesai audiniai turi specialią dangą, atspindinčią spindulius. Tokiu būdu sukuriama visiška atskirtis nuo šviesos ir užvėrus roletus galima išgauti beveik akliną tamsą. Kiti roletai, turintys intensyvią tekstūrą, bet be specialios atspindinčios dangos, blokuoja intensyvų šviesos srautą, bet dalį šviesos praleidžia, todėl visiškos tamsos pasiekti netinka.

Roletų montavimo tipai

Roletai pritaikomi ne tik langams, bet ir visiems kitiems paviršiams ir angoms uždengti.

Montavimas ant sienos

Norint uždengti nišą sienoje ar giliau esančius langus ir duris, roletai tvirtinami prie sienų. Jei langas yra suskirstytas į daug atskirų stiklų ar ant lango neįmanoma roleto montuoti dėl kitų priežasčių, gelbsti montavimas ant sienos. Roleto veikimo principas išlieka toks pat, tik naudojami kito tipo tvirtinimai ir mechanizmas.

Montavimas ant lubų

Lubose esančias nišas uždengti ir skaidrių medžiagų luboms naudojami roletai, tvirtinami prie lubų. Roleto valdymas išlieka panašus, jis gali būti mechaninis ar automatizuotas. Šiek tiek skiriasi roletų tvirtinimo elementai ir galimi kiti matmenys.

Montavimas prie stiklo

Roletai montuojami tiesiogiai ant kiekvieno lango stiklo. Jei tiksliau, roletai tvirtinami prie lango rėmo. Tai yra pats populiariausias ir lengviausiai montuojamas roletų tipas. Roleto tvirtinimo elementai ir roleto bėgeliai parenkami pagal lango profilio formą ir yra idealiai pritaikomi, lyg būtų lango sudedamoji dalis.

Ar sudėtinga sumontuoti roletus?

Montavimo sudėtingumas priklauso nuo roletų tipo. Roletai yra ritininės užuolaidos, todėl jų gamyba ir pritaikymas konkrečiai erdvei užtrunka šiek tiek daugiau laiko, o montavimas konkrečioje vietoje, turint visus tam reikalingus elementus, nėra sudėtingas.

Kaip skaičiuojamos roletų kainos?

Roletų kainos priklauso nuo to, kokie roletų audiniai yra naudojami, kokio sudėtingumo mechanizmas komplektuojamas ir, žinoma, nuo roletų matmenų. Pralaidūs ir pusiau pralaidūs roletai dažnai būna pigesni, nei nepralaidūs šviesai ir šviesą atspindintys. Bet audinio kaina sudaro tik dalį roleto kainos, todėl tikslią kainą galima nustatyti tik atlikus matavimus bei išsirinkus roletų ir medžiagos tipą.