Statant namus, kartais prireikia juose įrengti ganėtinai mažo dydžio langus. Tokios konstrukcijos yra dažnai naudojamos ūkinės paskirtie patalpose: garažuose ar sandėliukuose. Taip pat jas galima pamatyti rūsiuose, palėpėse ir mansardose. Jie gali atlikti tiek dekoratyvinę funkciją, tiek ir būti naudojami pagal tiesioginę paskirtį – patalpų apšvietimui natūralia šviesa ir vėdinimui.
Iš esmės, tokie langai yra praktiškai kiekviename name, nors įsigyti juos kartais būna sudėtingiau nei atrodo. Tačiau toli gražu ne visi plastikinių langų gamintojai gali pasiūlyti mažų gabaritų langus, nes profilių tiekėjai tiesiog nenumato konstrukcijų mažesnių, pavyzdžiui, 50 centimetrų. Taip pat reikia suprasti, kad nežiūrint į nedidelius išmatavimus, tokio gaminio kaina tikrai nebus ženkliai mažesnė, nei standartinė produkcija.
Kaip išsirinkti mažus plastikinius langus?
Pasirinkimą dažniausiai apsprendžia tai, kokią funkciją atlieka langas. Jei reikalingas nevarstomas langas, tai jo dydis gali būti net ir itin mažas, kad ir 20×20 cm. Aišku reikia tinkamai įvertinti ar toks mažas langas tikrai yra reikalingas ir ar iš jo bus nauda. Visai kitas reikalas, kai norima įsirengti atveriamą mažą plastikinį langą. Tokiu atveju, konstrukcijos mažesnės nei 30×30 cm yra praktiškai neįmanoma padaryti, nes į ją netilps būtinas atidarymui ir uždarymui mechanizmų komplektas. Todėl, prieš apsisprendžiant dėl norimo mažo lango išmatavimo ir atliekamos funkcijos, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais.
Dydžių būna įvairių – 20×20 cm, 30×30, 40×40 cm, 50×50 cm. Viskas pagal tai ko norite Jūs
Atsižvelkite į tai, kuriai patalpai tie langai priklausys ir ar tikrai užteks šviesos bei ar bus patogu.