Sekite mus:

Plastikinių langų montavimas, paslaugų kaina

Langų montavimas – vienas iš svarbiausiu etapų, užtikrinant plastikinių langų eksploataciją ateityje. Jis priklauso nuo montuotojų kvalifikacijos ir naudojamų medžiagų kokybės. 

Siekiant užtikrinti plastikinių langų kokybę, patogumą naudoti ir ilgą tarnavimo laiką, langai, išorinės ir vidinės palangės turi būti tinkamai sumontuotos. Montuojant reikia atidžiai apsvarstyti statybos fizikos taisykles. Visi pastato langai ir durys turi būti panašios išvaizdos ir be didelių konstrukcinių ir spalvinių skirtumų, kurie kenkia bendrai išvaizdai.

Kokybei užtikrinti naudojame visoje Europoje žinomas medžiagas :

 • SPAX plastikiniai langai

 • SOUDAL plastikinia langai

 • Ir kt.

Mūsų specialistai montavimo darbams naudoja aukštos kokybės pirmaujančių gamintojų instrumentus, tokius, kaip: 

 • BOSCH plastikiniai langai

 • MAKITA plastikiniai langai

 • STANLEY plastikiniai langai

 • WURTH plastikiniai langai

Aukšta meistrų kvalifikacija mums leidžia sumontuoti langus per rekordiškai trumpą laiką todėl mes sėkmingai dirbame ir žiemos metu (iki -10°C), naudojant specialias medžiagas ir technologijas. Todėl plastikiniai langai sumontuoti žiemos metu niekuo nesiskiria nuo sumontuotųjų šiltu oru.

Įvairūs montavimo būdai

 

 • Langas gręžiamas kiaurai rėmo numatytose vietose, atitinkamo diametro kuris priklauso nuo pasirinkto varžto tipo. Langas tvirtinamas prie sienos varžtais ø8mm, ø 10mm, plytsraigčiais ø 7mm, ø 8mm; inkarais ar kitais specialiais varžtais. Juos veikia stūmimo, skersinio tempimo ir lenkimo apkrovos. Toks montavimo būdas naudojamas esant didelėms apkrovoms. Paskutiniam etape plyšius užpurškiame montavimo putomis .
  Priklausomai nuo lango rėmo armavimo profilio formos, varžto ar mūrvinės galvutė gali matytis (kaip aukščiau pateiktame pav.), arba gali būti įgilinta ir paslėpta rėme.

 

 • Kitas langų montavimo būdas – PVC (plastikiniai) langai montuojami ant metalinių plokštelių. Plokštelės užkalamos numatytose tvirtinimo vietose ir 2-iem varžtais tvirtinama prie sienos. Šio būdo privalumas yra tas, kad nepažeidžiamos profilio kameros.


Montavimo darbai

Montavimas atliekamas pagal Lietuvos standartus, (langai, bendrieji techniniai reikalavimai, LST L 1514), firmos „Aluplast” parengtas taisykles ir rekomendacijas.

Mūsų ekspertai drąsiai imsis pačių sudėtingiausių darbų.

Profesionalus montavimas su VBH vidine ir išorine hidroizoliacine garui pralaidžia juosta

Mūsų partneriai Euro city projects

Montavimo kaina

Vidutinė plastikinių langų montavimo kaina yra 220–530 EUR. už langą, įskaitant medžiagų ir montavimo išlaidas. Plastikiniai langai dažniausiai yra pats prieinamiausias naujų langų rėmų variantas

Kokia įranga paprastai naudojama plastikinių langų montavimui?

Nors smulkesnės montavimo detalės gali skirtis priklausomai nuo montuotojo ir konkretaus montuojamo gaminio – jau nekalbant apie turto būklę ir erdvės, kurioje turi tilpti langas, formą – tai yra gana išsamus visos įrangos sąrašas, kurią langų montuotojas turi kartu su savimi:

 • Plaktukas

 • Kaltas

 • laužtuvas

 • Plaktukas, kartu su įvairių dydžių grąžtų asortimentu

 • Pjūklas

 • Peilis

 • Atsuktuvas

 • Silikono sandariklio pistoletas

 • Itin patvari matavimo juosta

 • Gulščiukas

 • Pieštukas

 • Patvarios apsauginės pirštinės

 • Apsauginiai akiniai

Bet kuriam langų montuotojui gulsčiukas – ir mokėjimas jį teisingai naudoti – yra labai svarbus dalykas. Įrengiant plastikinius langus itin svarbu užtikrinti, kad viskas būtų lygiai sumontuota.

Plastikinių langų montavimo instrukcija

Pasiruošimas – prieš atliekant plastikinių langų montavimą mediniame name, įvairiuose namuose, ofisuose, ar bet kur kitur, montuotojui gali tekti atlikti kai kuriuos iš šių patikrinimų, tačiau kai gaunate darbų, kuriuos reikia atlikti, sąrašą, matininkas paprastai turi patikrinti:

Ar virš langų reikalingos sąramos – Plastikinių langų rėmai nėra sukurti išlaikyti didelę apkrovą, todėl prieš išimant ir keičiant langus gali tekti atlikti papildomus konstrukcinius darbus, kad lango stilius atitiktų užsakymą.

Kas svarbu, ką daro montuotojas, tai patikrina senų langų dydį ir palygina juos su naujais, net prieš išimant juos iš savo furgono. Senų langų nereikėtų išimti, kol neaišku, kad nauji langai tinka jūsų namams. Taip pat, kad erdvė aplink langus būtų aiški – tiek viduje, tiek išorėje, reikia lengvo bei aiškaus priėjimo iki prieigos taškų.

Senų langų pašalinimas

Jūsų langų montuotojas po vieną pašalins senus jūsų namo langus. Didesniems langams vienu metu gali prireikti daugiau nei vieno montuotojo, tačiau patyręs montuotojas galės pats išimti mažesnius langus. Prieš pradedant darbą, išimamo lango vidinėje ir išorinėje pusėje turi būti pakloti dulkių lakštai.

 

Tikėtina, kad sulaužyti gipso sandarikliui aplink lango rėmo kraštus bus naudojamas peilis ar kaltas. Taip pat bus naudojamas pjūklas, perpjauti rėmus, kad juos būtų galima nuimti.

 

Nors tai bus triukšmingas procesas, ir stiklo įtrūkimų tikimybė, leisinti lengviau nuimti rėmus, yra labai reali, akredituoti langų montuotojai visada užtikrins, kad tinkas ir plytos būtų kuo mažiau pažeistos.


Naujų plastikinių langų rėmų montavimas

Kai jau senas langas yra išimtas ir nuo angos kraštų nuvalytas palaidas tinkas ar panašios medžiagos, tuomet jau galima atlikti plastikinių langų montavimą.

 

Tikėtina, kad bus naudojama apsauginė juosta, kuri padės išvengti bet kokio erdvės pažeidimo aplink naują langą.

 

Jei yra reikalinga palangė – ji bus įdėta į vietą pati pirma. Gali reikėti atlikti smulkesnius koregavimus, todėl nenustebkite pamatę, kad montuotojas tam naudoja pjūklą. Palangės tvirtinimui, kaip ir rėmams, bus naudojamas stambių varžtų ir silikono sandariklio derinys. Jei langų montavimo metu teko sumažinti slenkstį iki reikiamo dydžio, tuomet reikės priklijuoti naujus galinius dangtelius kiekvienoje pusėje, kad būtų užtikrinta tvarkinga apdaila.

Šiuo metu jūs pastebėsite, kad montuotojas vis daugiau dėmesio skiria gulsčiukui. Jis padės užtikrinti, kad rėmas tvirtai priglus prie palangės stovo ir silikoninio karoliuko. Jis turi būti visiškai vertikalus ir labai tvirtai prigludęs prie tinko linijos jūsų namo angoje.

 

Langų montavimo metu plastikinė pakavimo medžiaga taip pat bus įsprausta tarp rėmo ir gipso, kad būtų užtikrinta teisinga jo padėtis. Tam reikia kruopštaus balanso – tarp perteklinės ir per mažos pakuotės yra ta riba. Kadangi, jei ši vieta bus perpildyta, tuomet atsiranda rizika sulenkti rėmą, o jei jos per mažai, langas nebus saugus.

 

Prieš įstiklinant langą – kai bus sumontuotas stiklas – montuotojas vizualiai apžiūrės plotą, atidžiai stebėdamas gulsčiuką. Kartais namas gali būti pasviręs – taip dažnai nutinka senesniuose nekilnojamojo turto objektuose dėl nusėdimo. Žinoma, gali būti, kad aplinka apgauna akį.


Stiklo montavimas

Prieš montuodamas stiklą, montuotojas į rėmo įdubą supakuoja „stiklinimo tiltelius“, kurie užtikrina, kad stiklas tinkamai atsidurtų rėme. Silikonas taip pat bus naudojamas tvirtinti pakuotei, paruoštą stiklui įdėti.

 

Tada stiklinis sandarus blokas bus įstumtas į kuo statesnę (kvadratiškesnę) vietą. Tuo atveju, jei stiklas nėra idealiai stačias, norint atlikti nedidelius pakeitimus, galima naudoti daugiau įpakavimo.

 

Plastikinių langų montavimo metu, bus atlikta daugybę bandymų, kurių tikslas – užtikrinti, kad visi judantys mechanizmai galėtų laisvai judėti vietoje. Dėl panašių priežasčių varčios langus reikės papildomai tikrinti – pavyzdžiui, varčiose neturėtų būti jokių įlenkimų.

 

Paskutiniame etape montuotojas rėmo kraštus užteps silikonu ir tinku, kuris veiks, lyg koks sandariklis. Dažniausiai tai užtrunka mažiausiai valandą, kol viskas tinkamai išdžiūsta, todėl, kurį laiką laikykite pirštus kuo toliau nuo kraštų – net ir montuotojui sumontavus plastikinius langus ir išėjus. Jei kuris nors stiklas atrodo pažymėtas, taip pat galite tikėtis, kad jie greitai nuvalys langą prieš baigiant visus darbus.