Sekite mus:

Stoginės už žemą kainą

Lauko stoginės yra įrengiamos šalia pastato sienos, dažniausiai virš terasos ar kitos erdvės, kurioje planuojama būti įvairiais metų laikais. Stoginės konstrukcija sudaryta iš metalinio karkaso ir stoginės dangos. Tokia konstrukcija leidžia apsisaugoti nuo kritulių ir saulės spindulių, bet yra atvira natūraliai oro cirkuliacijai.

Stoginės suteikia jaukumo gyvenamosioms erdvėms ir leidžia būti lauke tuomet, kai oro sąlygos yra nepalankios. Paprasta konstrukcija padidina namų funkcionalumą ir ženkliai praplečia naudingą plotą, kuriame galima leisti laiką kartu su šeima ir artimaisiais. Taigi, ką svarbu žinoti apie stogines?

Iš ko gaminamos stoginės dangos ?

Stoginės rėmas dažniausiai gaminamas iš aliuminio ar kito metalo. Nepriklausomai, koks metalas bus pasirinktas, rėmo išvaizda ir funkcinės savybės bus panašios. Aliuminio profilio paskirtis – laikyti pritvirtintą stoginę dangą. Namo stoginės gali būti dengtos įvairia danga. Skiriasi jų spalva, tekstūra ir paviršiaus raštas. Dangos skirtingai reaguoja į saulės spindulius, temperatūrų skirtumus ir kritulius. Skiriasi ir garsas, kuomet į stoginę dangą krenta krituliai. Pagal visus šiuos parametrus derėtų išsirinkti labiausiai derančią dangą.

Polikarbonato stogo danga

Stoginės su polikarbonato stogo danga pasižymi labai dideliu atsparumu smūgiams. Ar tai būtų intensyvūs krituliai, ar kiti objektai, polikarbonato dangą yra sudėtinga pažeisti. Dažniausiai polikarbonato danga yra suskirstyta kanalais ir yra sluoksniuota, su oro tarpais viduje. Taip išgaunama tvirta konstrukcija ir sumažinama polikarbonato išeiga, o tuo pačiu sumažėja dangos kaina ir svoris. Pagal poreikius, gali būti dedama skaidri arba tamsinta kanalinio polikarbonato stogo danga.

Grūdintas skaidrus stiklas

Stoginės su stiklo danga išsiskiria savo išvaizda dėl savo skaidrumo. Saulės šviesa nepertraukiamai sklinda ir daug rečiau reikalingi papildomi šviesos šaltiniai. Ant stiklinio stogo krentant krituliams atsiranda kitoks, duslesnis ir solidesnis garsas, nei ant polikarbonato dangos. Grūdinto stiklo danga neskleidžia garso, kuomet plečiasi dėl temperatūros pokyčių. Žinoma, estetinis vaizdas taip pat svarbu. Stiklinės stoginės atrodo solidžiai ir dera prie įvairaus stiliaus aplinkos.

Stoginės privalumai

Jei vis dar svarstote, ar verta įsirengti stoginę ir bandote išsiaiškinti pagrindinius privalumus, kuriuos suteikia stoginės įrengimas, pabandysime padėti.

Integruota lietaus nuvedimo sistema

Natūralu, jog nuo stoginės tekantis vanduo turi kažkur nubėgti. Tam, kad vanduo būtų nukreipiamas į vieną vietą ir nelašėtų kur papuola, naudojamos lietaus nuvedimo sistemos. Gali būti naudojamos įvairios technologijos. Paprasčiausiu atveju naudojamos juostelės, kurių pagalba nukreipiamas vandens srautas į vieną vietą. Geresnis sprendimas – vandens latako ir lietvamzdžio įrengimas.

Lengvas, greitas ir patogus stoginės surinkimas

Stoginė gaminama pagal individualius matmenis, kad būtų pritaikyta konkrečiai erdvei, bet jos surinkimas yra greitas, nes visi elementai yra paruošiami iš anksto. Vietoje belieka paruošti pagrindą stoginės karkasui ir iš eilės montuoti visas sudedamąsias dalis.

Apsauga nuo atmosferos poveikio

Kadangi plotas, esantis po stogine, yra apsaugotas nuo kritulių, sukuriama apsauga nuo atmosferos poveikio. Nors temperatūra po stogine bus tokia pati, kaip ir atviroje vietoje, bet apsauga nuo kritulių ir vėjo sukuria erdvę, kurioje malonu būti ir galima laikyti baldus, įvairius buities prietaisus ir kitus daiktus, nesibaiminant, kad juos paveiks atmosferos poveikis.

Stoginės montavimo ypatumai

Stoginę įrengti specialių sąlygų nereikia, ją galima pritaikyti beveik visur.

Pagrindo paruošimas

Reikalingas tvirtas pagrindas, ant kurio galėtų būti pritvirtinamas stoginės karkasas. Tam tinka poliniai pamatai ar kitas pagrindas.

Atramos paruošimas

Dažniausiai atrama yra siena, prie kurios tvirtinama stoginė. Specialių reikalavimų sienai nėra, tiesiog turėtų būti atviras taisyklingos formos paviršius, su kuriuo galėtų ribotis karkasas ir stogas.

Nuo ko priklauso lauko stoginės kaina ?

Stoginės kaina tiesiogiai priklauso nuo karkaso ir stogo dangos matmenų bei stoginės statybai pasirinktų medžiagų.

Stoginė tai pastatomas stogas be sienų, kuris gali būti naudojamas kaip priedanga nuo saulės ar, kaip namo papildymas.

Ne, montavimas yra gana paprastas, kadangi aliuminio metalas yra lengvas ir tai palengvina konstrukcijų montavimą