Sekite mus:

Medinių langų restauravimas, atnaujinimas

Mediniai langai neabejotinai yra gražus ir praktiškas pasirinkimas, kuris suteikia namams savotiško žavesio ir išskirtinumo. Ekologiškumas, natūralumas, platus spalvų pasirinkimas ir galimybė priderinti konstrukciją praktiškai prie bet kokio interjero – tai tik kelios priežastys, dėl kurių vartotojai renkasi šio tipo langus. Visgi amžinų langų nėra ir mediniai rėmai nėra išimtis. Tačiau skirtingai nei plastikas, ši natūrali medžiaga turi vieną išskirtinumą – ji gali būti restauruojama. Šis procesas leidžia pasirūpinti gaminiais tada, kai jie praranda savo pirminį vaizdą ar ant jų pradeda matytis išorinių veiksnių paliktos žymės. Kartu su laiku atliekamais remonto darbais, restauravimas gali padėti ženkliai prailginti langų tarnavimo laiką ir išvengti didesnių išlaidų, susijusių su naujų konstrukcijų įsigijimu. 

Kuomet patartina pasirūpinti medinių langų restauravimu?

Daugeliu atvejų, kai mediniai langai pradeda kelti šiokių tokių rūpesčių, padėti gali įprastas remontas. Problemos su kuriomis susiduria šių gaminių savininkai yra panašios į tas, kurias tenka spręsti įsirengus plastikinius langus: susidėvinčios tarpinės, furnitūros ir mechanizmo keitimas arba reguliavimas. Visgi medis yra mažiau atsparus išoriniams poveikiams bei PVC ir tai su laiku pradeda vis labiau ryškėti. Požymiai, kurie parodo, jog langams yra būtinas restauravimas yra šie:

  1. Pradeda skilinėti ir luptis dažai;
  2. Smarkiai išblukusios rėmo spalvos;
  3. Atsirandantys įtrūkimai.
 

Visi šie signalai byloja, jog gamykloje suteikta lango apsauga pradeda silpnėti ir tolesnis jo eksploatavimas gali sukelti dar daugiau rūpesčių. Pro sumažėjusį apsauginį dažų sluoksnį ar įtrūkimus rėme gali pradėti skverbtis drėgmė, ko pasekmėje langas gali deformuotis ir tokiu atveju ji tikrai teks keisti. Savalaikis medinių langų restauravimas leidžia sutaupyti ir dar bent keliems metams prailginti gaminio tarnavimo laiką ir apsaugoti jį nuo neigiamų išorinių veiksnių poveikių.

Medinių langų restauravimas - koks tai procesas?

Pats langų restauravimas nėra labai sudėtingas procesas ir dažnai atliekamas tiesiog pas klientus. Jo eigoje tenka kuriam laikui nuimti varčias, tad geriausias laikas restauravimui būtų vasara, kai lauke yra ganėtinai šilta ir kuriam laikui palikti neužverti langai nesukelia diskomforto. 

Medinių langų restauravimas dažniausiai numato darbą su konstrukcijomis, nukreiptomis į laiko pusę, nes būtent jos ir būna pažeisto labiausiai ir reikalauja daugiausiai dėmesio. Įprastai darbai numato:

  • Paviršių nuvalymą nuo nešvarumų ir šlifavimas naudojant švitrinį popierių;
  • Įbrėžimų bei įtrūkimų glaistymas;
  • Rėmo impregnavimas, gruntavimas ir dažymas keliais dažų sluoksniais.

Neretai restauruojant medinius langus tenka atlikti ir kitų dalių keitimą, tokių kaip tarpinės ar kai kurie furnitūros elementai. Jei apžiūros metu yra nustatoma, jog reikėtų išimti stiklo paketą, tai po dažymo vietos ties stiklo paketu ir stiklajuoste yra užtepamos silikonu. 

Kiek laiko užtrunka medinių langų restauravimas?

Yra keli veiksniai, nuo kurių priklauso laikas, per kurį atliekamas medinių langų restauravimas:

  • Langų skaičius ir dydis. Tai neabejotinai pagrindinis faktorius, turintis didžiausią įtaką atliekamų darbų trukmei. 
  • Darbų atlikimo vieta. Čia daugiau svarbu ar šlifavimo ir dažymo darbus yra galimybė atlikti pačiose patalpose ar teks eiti į lauką. Pastaruoju atveju daug kas priklauso ir nuo to ar objektas yra daugiabutyje ar privačiame name.
  • Restauravimo sudėtingumas. Atliekant pilną restauravimą su stiklo paketo išėmimu darbai užtrunka šiek tiek ilgiau.

Visais atvejais darbus planuojame taip, kad jie neužtruktų per ilgai ir nesukeltų nepatogumo savininkams. Tai pat rūpinamės, kad po visų atliktų darbų patalpos išliktų maksimaliai tvarkingos.

Restauracijos laikas priklauso nuo langų dydžių bei savybių

Kainos priklauso nuo atliekamų darbų, tai gali būti lango nuvalymas, rėmo dažymas, impregnavimas, ar įbrėžimų glaistymas.