Sekite mus:

Medinių langų apvadai namui

Medinio lango įsigijimas ir montavimas yra tik dalis viso proceso. Tam, kad bendras vaizdas būtų maksimalia patrauklus, o langas atliktų savo funkciją taip kaip pridera, teks pasirūpinti ir tinkama apdaila. Ir jei mūriniuose namuose dažnu atveju pakanka viską gražiai užtinkuoti, tai tokiose interjeruose, kur dominuoja medis ar kitos specifinės medžiagos, ko gero bus sunku apsieiti be medinių langų apvadų. Jie atlieka ne vien dekoratyvinę funkciją – užmaskuoja lango montavimo vietą, tačiau taip pat padeda:

  • sustiprinti lango angą, apsaugant medžiagas, kurių pagalba rėmas buvo tvirtinamas prie sienos.
  • sukurti papildomą barjerą šalčiui ir drėgmei patekti į patalpas
  • užkerta kelią skersvėjų atsiradimui.

Nuo ko priklauso medinių langų apvadų kokybė?

Medinių langų apvadams gaminti dažniausias naudojama mediena, nors yra galimybė ir rinktis iš kiek pigesnių variantų, tokių kaip medį imituojančio plastiko. Tačiau pastarasis variantas su laiku pradės gerokai skirtis nuo medinio rėmo ir bendras vaizdas nebeatrodys gražiai ir kokybiškai.

Renkantis medinius apvadus iš tos pačios medžio rūšies, kuri buvo naudojama langų gamybai, galima sukurti vieningo stiliaus vaizdą, kuriame bus sunku nustatyti kur baigiasi pats langas ir prasideda apdaila. Kaip ir bet kurioje medinėje produkcijoje, apvadų kokybė priklauso nuo naudojamos medžio rūšies, jos apdorojimo ir paruošimo naudojimui lauke. Kuo kokybiškesnės medžiagos yra naudojamos, tuo apvadai ilgiau tarnaus ir nepraras pirminės išvaizdos.

Sustiprina lango anga, neatsiranda skersvėjis, užmaskuoja lango montavimo vietą bei sustabdo dregmės patekimą į namą.

Taip, mediniai langų apvadai yra ne tik patvarūs, bet ir be galo kokybiški