Sekite mus:

Metalinės stoginės, konstrukcijos ir dangos

Metalinės stoginės yra labai plačiai naudojamos tiek privačių žmonių, tiek ir verslo. Ilgalaikiškumas, tvirtumas, atsparumas daugeliui išorinių veiksnių yra tik keletas privalumų, dėl kurių jų statybai naudojamas būtent metalas. Jų gamybai gali būti naudojamas tiek aliuminis, tiek ir plienas, pasirinkimui įtakos turi tiek biudžetas, tiek ir statomos stoginės paskirtis. 

Statant metalines stogines, svarbu iš anksto viską gerai apmąstyti, nes tokias konstrukcijas nėra paprasta įrenginėti ir ardyti, kai tik pageidaujama. Dažniausiai metalinės stoginės yra statomos tam, kad tarnautų ilgai ir patikimai daugybę metų.

Metalinės stoginės konstrukcija

Plieninės konstrukcijos yra pigesnis sprendimas, leidžiantis ganėtinai nebrangiai įrengti net ir labai didelio ploto stogines. Tinkamai prižiūrimi, tokie statiniai tarnaus daugelį metų. Statant stogines iš metalinių profilių, dėmesys yra sutelkiamas ne vien į ilgaamžiškumą, bet ir į bendrą vaizdą bei patogumą, jas prižiūrint. Aliuminio kaina yra didesnė, tačiau jis praktiškai nereikalauja ypatingo dėmesio, o tarnaus net ir ilgiau už plieno konstrukcijas. 

Naudojant metalą stoginių statyboje, jų konstrukciniai ypatumai būna ganėtinai paprasti – atramos, sujungtos su stogo sijomis, uždengtomis pasirinkta medžiaga. Vertinant tai, jog tiek plienas, tiek aliuminis yra ganėtinai tvirti, tai tokių stoginių dengimui tinka net ir pakankamai sunkus stiklas. Tais atvejais, kai stoginė yra pristatoma prie namo ar kito statinio, atrama tarnauja siena, tai dar supaprastinant visą konstrukciją.  

Kam gali būti naudojamos metalinės stoginės?

Kaip jau minėjome, metalines stogines galima naudoti labai įvairioms paskirtims. Privatūs vartotojai jomis uždengia turimas terasas, įrenginėja automobilių statymo vietas ar sukuria patogias pavėsines. Aliuminio profiliai su stiklais ar polikarbonatu, leidžia sukurti ganėtinai funkcionalias konstrukcijas. Tokios stoginės atrodo itin moderniai, yra greitai surenkamos, gali būti įvairių formų ir spalvų. Tai leidžia jas priderinti tiek prie kitų kieme esančių elementų, tiek ir prie pastato, šalia kurio jos yra statomos. Verslas dažniausiai naudoja metalines stogines kaip laikino sandėliavimo vietas arba automobilių laikymui, apsaugant juos nuo išorinių veiksnių, kurie neigiamai veikia transporto priemonės išvaizdą. Bendras vaizdas čia yra kiek mažiau svarbus, tad kiek dažniau yra naudojamas plienas.

Metalinės stoginės naudojamos terasose, pavėsinėse, prie namo automobiliams ar prie sandėliukų

Metalinės stoginės yra labai patvarios, jos ilgai tarnauja bei yra pigesnis pasirinkimas