Sekite mus:

Aliuminio stoginės, patraukli kaina

Aliuminio stoginės – tai ganėtinai paprastas ir itin praktiškas būdas suteikti savo terasoms dar daugiau funkcionalumo ir originalumo. Patikimos tvirtos konstrukcijos suteikia apsaugą nuo kritulių bet kuriuo metų laiku. Be to, šio tipo stoginės yra labai elegantiškos, patvarios ir nereikalauja daug dėmesio. Dėl šių priežasčių aliuminio stogines renkasi vis daugiau nuosavų namų, kotedžų ir sodybų savininkų ir mūsų šalyje. Jas galima pritaikyti praktiškai prie bet kurio namo stiliaus, daryti tiek dideles, tiek ir mažas bei reikalui esant, sujungti su šoninėmis perdangomis ir taip sukurti uždaro tipo terasą, kurioje malonu leisti laiką net ir šaltuoju metų laiku. 

Aliuminis pasižymi labai geromis eksploatacinėmis savybėmis, dėl ko iš jo pagamintas stogines galima tvirtinti tiek prie terasos dangos, tiek prie grindinio ir netgi į žemę. Šios konstrukcijos ilgalaikiškumas yra garantuotas net ir nededant per daug pastangų. Sudėjus visą tai, net ir kiek aukštesnė aliuminės stoginės kaina tampa visiškai pagrįsta ir verta investicijų. 

Aliuminio stoginių konstrukcija

Aliuminio stoginės konstrukciją sudaro aukštos kokybės metalo karkasas, padengtas atspariu šilumai ir drėgmei miltelinių dažų sluoksniu ir stiklo, polikarbonato lakštų arba tento stogas. Pastarasis gali būti tiek su stačiu nuolydžių arba beveik tiesus – ypač populiarus variantas, kuriant šiuolaikiškas pergolas. 

Tačiau klasikinės terasos stoginės pastaruoju laiku dažnai yra papildomos įvairiomis naujovėmis ir galimybėmis:

 • Permatomo stogo konstrukcijose įrengiami liukai, roletai arba lamelinės pertvaros, leidžiančios patiems kontroliuoti natūralų apšvietimą po stoginę.
 • Prie aliuminio stoginės dengtos stiklu konstrukcijos nesunkiai parenkamos ir įrengiamos ir tų pačių medžiagų šoninės pertvaros. Taip yra sukuriamos dalinai arba visiškai uždaros erdvės, kuriose patogu įrengti poilsio zonas, apsaugotas nuo vėjo ir lietaus. Stiklinės sienos netrukdo stebėti viską, kas vyksta aplinkui ir grožėtis aplinka. 
 • Naudojant šoninėms konstrukcijoms šilto tipo aliuminio profilius, tokią terasą galime paversti erdve, kurioje laiką būtų malonu leisti net ir žiemą.
 • Tentinės dangos pagalba terasai galima suteikti daugiau spalvų ir žaismingumo.

Nors aliuminio profilio pagalba galima sukurti pačias įvairiausias stogines, tačiau iš esmės visas jas galima būtų suskirstyti į tris pagrindinius tipus:

 1. Standartinė stoginė. Ganėtinai paprasta konstrukcija, kurią dažniausiai sudaro vieno šlaito stogas, kurio viena pusė atremta į pastato sieną, o kitą palaiko lekios atramos, įkastos į žemę arba pritvirtintos prie terasos dangos. Priklausomai nuo namo architektūros, tokia stoginė gali remtis ir į dvi ar daugiau namo sienų. Stogas tokias atvejais dažnai atrodo kaip karkasas ir aliuminio profilio, su sekcijomis, į kurią įstatomas stiklas arba polikarbonatas. Kritulių pašalinimui prie tokios stoginės yra įrengiami latakai. Atramų skaičius priklauso tiek nuo naudojamo profilio, tiek ir nuo dangos. Kuo sunkesnės medžiagos bus virš galvos, tuo stipresnės konstrukcijos reikės jų palaikymui. Jei dėl kokių nors priežasčių stoginės nėra galimybės atremti į pastatą, tai visada galima įrengti atskirai stovintį variantą. 
 2. Visiškai uždara terasa. Skirtingai nuo standartinės stoginės, tokia terasa tampa praktiškai dar vienu namo kambariu, sujungtu su pagrindiniu namu ir apsaugotu nuo vėjo ir kritulių. Tokioje patalpoje galima įrengti oranžeriją ar žiemos sodą ir naudojant apšildytus aliuminio profilius netgi įrengti šildymą. Įrengus tokioje terasoje stumdomas sienas, konstrukcija galima greitai transformuoti iš visiškai uždaros į atvirą. 
 3. Tentinės dangos stoginės. Lengvas, mobilus sprendimas. Aliuminis profilis čia atlieka rėmo funkciją, ant kurio yra užtempiamas tentas ar kitokia medžiaga, galinti apsaugoti tiek nuo saulės spindulių tiek ir nuo kritulių. Toks sprendimas yra kiek pigesnis, tačiau ir tarnauja ne tiek ilgai.  

Kuomet rekomenduojamas būtent aliuminės stoginės?

Aliuminės stoginės nėra vienintelis sprendimas, tinkantis sukurti patikimą apsaugą nuo kritulių. Šiems priestatams gali būti naudojamos pačios įvairiausios medžiagos: medis, plienas ar plastikas. Visgi aliuminis turi kelis pranašumus, dėl kurių kartais tampa kone pagrindiniu pasirinkimu:

 • Svoris. Jei reikia lengvos tačiau ganėtinai tvirtos konstrukcijos, tai aliuminio profilis yra geriausias sprendimas. Jis gali būti aktualus tada, kai stoginės karkasas yra atremiamas į terasos dangą ir per didelis svoris reikalauja papildomų sutvirtinimų.
 • Kompaktiškumas. Jei stoginę planuojama dengti ganėtinai lengvomis medžiagomis, tai konstrukcija tinka ganėtinai ploni profiliai, padedantys sukurti minimalistinį dizainą.
 • Profilių įvairovė. Aliuminio konstrukcijos gali būti pritaikytos patiems įvairiausiems sprendimams, įskaitant visiškai uždaras terasas su stumdomų sienų sistema. Šalti ir šilti profiliai leidžia įrengti tiek zonas, kurios tiesiog saugotų nuo vėjo ir kritulių, tiek ir tinkančias naudoti visus metus patalpas. 
 • Atsparumas korozijai. Neabejotinai viena svarbiausių aliuminio savybių. Ji tampa svarbi ir tada kai norima sukurti stoginę, kurios nereikės kasmet dažyti, lakuti ir impregnuoti. Lietus ar sniegas – aliuminio stoginė nesunkiai atlaikys visus išbandymus.
 • Ilgaamžiškumas. Pagal šį rodiklį su aliuminio konstrukcijomis neprilygsta jokios kitos medžiagos. Tad jei ieškote sprendimo, kurį, kaip sakoma, norisi „pastatyti ir pamiršti“, tai stoginė iš aliuminio yra būtent tai ko reikia.
 • Lengva priežiūra. Atsparumas drėgmei, temperatūroms, saulės spinduliams bei antistatinė savybės, daro aliuminio profilius itin lengvai prižiūrimais. Jų nereikia kasdien valyti ar papildomai dengti apsaugančiomis priemonėmis.
 

   Taigi stoginės iš aliuminio yra ilgalaikis sprendimas, kuris tarnaus daugybę metų ir nekels jokių rūpesčių. Paprastas, tačiau jokiu būdu ne prastas dizainas leidžia pritaikyti tokią konstrukciją prie bet kurio pageidaujamo namo dizaino. Be šio tipo konstrukcijų nepavyks apsieiti, jei norite susikurti ypač funkcionalią terasą, kurią  galima būtų uždaryti iš visų pusių ir mėgautis kokybišku poilsiu net ir tuomet kai lauke oro sąlygos nėra pačios maloniausios. Su aliuminio stogine ganėtinai lengvai pavyks įgyvendinti, bet kokį sumanymą ir susikurti tokią terasą, kurioje ne tik bus malonu leisti laiką, bet kuri taps tikru traukos ir dėmesio centru, tiek jums patiems tiek ir jūsų šeimos nariams ir svečiams.  

Kokių spalvų gali būti aliuminio stoginės?

Dar viena labai svarbi iš aliuminių profilių gaminamų stoginių savybių – spalvų įvairovė. Šį metalą milteliniu būdu galima dažyti bet kuria RAL spalva, taip sukuriant patį tinkamiausią sprendimą, kuris išlieka nepakitęs daugelį metų. Daugelis šiuolaikinių namų dizainų ir architektūrinių sprendimų remiasi būtent spalvomis ir jų įvairove. Tai yra itin populiarus būdas sukurti harmoningą vaizdą, kuriame dera daugybė elementų, tokių kaip stogo danga, latakai, langai, durys ar namo apdaila. Tas faktas jog stoginę nesunkiai bus galima pritaikyti prie bet kurio pasirinkto pastato elemento, suteikia šio tipo konstrukcijoms papildomą pranašumą prieš kitas medžiagas. 

Stoginė iš aliuminio bus ypač lengva priderinti prie kitų namo statybose naudojamų medžiagų – dažytų skardinių latakų ar stogo dangos lakštų. O jei namie yra įrengti aliuminiai langai, tai sprendimas pastatyti stoginę iš tos pa pačia spalva dažyto profilio leistų sukurti vaizdą, kuriame priestatas taptų neatsiejama viso pastato dalimi. 

Aliumininės stoginės yra ilgaamžiškos ir taip padeda joms išlaikyti visas savo savybes ilgą laiką.

Pirma reikia įvertinti kur toji stoginė bus statoma bei kokia jos bus paskirtis. Tuomet įvertinti kokio dydžio bei pločio stoginės reikia.