Sekite mus:

Stoginės malkoms

Malkos yra vis dar dažnai namų šildymui naudojama kuro rūšis. Tačiau tam, kad jos būtų tinkamos kūrenimui, jas būtina kokybiškai išdžiovinti. Tinkamiausios tam vietos – malkinės ir stoginės malkoms. Jose mediena apsaugoma nuo kritulių bei gerai vėdinama, pasiekia reikiamą drėgmės lygį ir tampa gerokai efektyvesne kuro rūšimi. 

Bendrosios stoginių malkoms charakteristikos

Tam, kad malkos saugiai džiūtų ir po stogine, pastarosios turi būti įrengtos laikantis tam tikrų reikalavimų ir rekomendacijų. Stoginės gali būti atskirai stovinčios ir prijungtos prie pastato, neretai būna ir taip, jog kieme yra naudojami ir abu konstrukcijų tipai. Arčiau namo esančiose stoginėse patogu laikyti jau paruoštas naudojimui malkas, o tolimesnėse – šviežias, kurioms dar reikia 1-2 metų tinkamam išdžiūvimui.

Stoginės dydis turi atitikti planuojamam po ja laikyti malkų kiekiui. Tinkamiausia vieta turi būti: 

  • gerai apšviesta, 
  • tinkamai vėdinama, 
  • pakelta, arba įrengta ant kalvelės, kad nesikauptų drėgmė

Iš ko gaminamos stoginės malkoms?

Stoginių konstrukcijoms tinka bet kurios medžiagos, tačiau rekomenduojama naudoti ilgaamžiškesnes, tokias kaip plienas arba pastaruoju metu ypač populiarus aliuminis. Šias medžiagas galima eksploatuoti ne vieną dešimtmetį, jos yra tvirtos ir nesunkiai gali būti transformuojamos, jei reikėtų praplėsti stoginės plotą. Medienos naudojimas stoginės įrengimui yra įmanomas taip pat, tačiau šią medžiagą teks kruopščiau prižiūrėti ir ją rūpintis, jei norėsite kad ji tarnautų ilgai.

Stoginė malkoms reikalinga tam, kad malkos išvengtų kritulių, nekauptų dregmės ir būtų visuomet paruoštos kėliauti į laužą.

Stoginė turėtų būti tokio dydžio, kad pilnai apsaugotų malkas nuo kritulių.