Sekite mus:

Stoginės pavėsinėms, stogo konstrukcijos

Pavėsinių įrengimas prie sodybų ar privačių namų yra labai populiari tema, apimanti ne vien statybinius bet ir landšafto dizaino klausimus. Jos tampa vietomis, kurios traukia visus šeimos narius ir svečius. Pavėsinės būna pačių įvairiausių dydžių, formų ir konstrukcinių sprendimų, tačiau tam, kad bent minimaliai atitiktų savo pavadinimo esmę, joms tereikia stogo, kuris sukuria zoną, apsaugotą nuo saulės spindulių.

Pastaruoju metu pavėsines yra įprasta įrenginėti minimalistiškai – pastačius lengvą ir greitai surenkamą stoginės konstrukciją ir uždengus ją labiausias patinkančiomis medžiagomis. Tokios stoginės gali būti tiek išardomos, tiek ir stacionarios – sukurtos pastoviam naudojimui. Pastarųjų konstrukcijoms yra naudojamos tvirtesnės, specialiai paruoštos medžiagos, galinčios tarnauti ne vieną sezoną. Plienas, medis, aliuminis ir kitos medžiagos yra labai populiarios, kuriant stacionarias pavėsines. Tačiau būtent aliuminis pasižymi geriausiomis eksploatacinėmis savybėmis ir nereikalauja pastovios priežiūros.

Ar sudėtingi stoginių pavėsinėms montavimo darbai?

Standartinių stoginių pavėsinėms nėra, tiesiog yra tam tikros formos ir konstrukcijos, kurias sumontuoti yra lengviausia ir dėl to jos kiek dažniau sutinkamos. Norint įrengti tokį statinį savo kieme tereikia keturių atramų ir ant jų uždėti stogo konstrukcijos, kurios formą gali būti nuo pačios paprasčiausios vieno šlaito ir nesudėtingo kupolo. Užsakant stoginės pavėsinę, svarbu tinkamai išsirinkti jai vietą ir gerai apskaičiuoti norimą dydį. Montavimo darbai neužtruks ilgai, nes visi elementai jau būna tinkamai paruošti, tad juos telieka surinkti ratu. 

Stoginė pavėsinėje tai puikus būdas apsisaugoti nuo saulės spindulių ar įvairiausių kritulių, arba tai gali būti puiki vieta atsipalaiduoti.

Stoginės dydį pavėsinėje reiktų rinktis pagal tai kokio dydžio yra jūsų pavėsinė ir pagal tai ar Jūs norite, kad visa Jūsų pavėsinė būtų uždengta ar ne.