Sekite mus:

Stoginės automobiliams už prieinamą kainą!

Šalia nuosavo namo būtinai turi būti įrengta vieta automobilio laikymui. Garažas neabejotinai yra geriausias sprendimas, leidžiantis užtikrinti transporto priemonės saugumą bet kuriuo metų laiku. Tačiau ar tai yra pats patogiausias būdas apsaugoti automobilį nuo saulės spindulių ir kritulių tais atvejais, kai juo tenka naudotis po kelis kartus per dieną? Ko gero tokiose situacijose pats geriausias sprendimas būtų automobiliui skirta stoginė. Šių stoginių konstrukcijų patogumas yra tame, jog jos yra gana greitai ir paprastai įrengiamos patogioje vietoje.

Stoginės automobiliams - kokių tipų būna?

Automobilio stoginės statyba prasideda nuo tinkamiausio konstrukcijos tipo ir dydžio apsisprendimo. Šie veiksniai vėliau padės apsispręsti ir dėl kitų svarbių dalykų, tokių kaip statinio vieta, naudojamos medžiagos ir bendra išvaizda. Stoginės automobiliui išmatavimai priklauso nuo to kiek ir kokių transporto priemonių turi šeimininkai. Taip pat išskiriami du pagrindiniai stoginių tipai: stovinčios atskirai arba prijungtos prie namo sienos.

Stoginė automobiliams! Dažniausiai pasitaikantys tipai:

Stoginė statoma atskirai

Atskirai stovinčios stoginės automobiliams dažniau sutinkamos didesnio ploto kiemuose, kur yra pakankamai vietos įrengti tokią konstrukciją. Įprastai joms pakanka keturių atramų, ant kurių uždedamas stogas iš pasirinktų medžiagų. Pastarasis gali būti tiek vieno tiek ir dviejų šlaitų. Taip pat sutinkami ir arkos tipo variantai, kuriais bandoma prisiderinti prie kitų, teritorijoje esančių statinių ir jų elementų.  

Stoginė statoma prie sienos

Prie sienos statomos stoginės automobiliams kaina yra kiek mažesnė, nes konstrukcijai reikia mažiau atramų. Dalies jų vaidmenį atlieka namo ar kito statinio siena. Stoginė automobiliui dažnai būna su vieno nuolydžio stogu, kurio dydis taip pat priklauso nuo to kokį automobilių skaičių yra numatyta po juo statyti.

Stoginė vienam automobiliui

Vienam automobiliui skirtos stoginės konstrukcijai svarbu ir tai koks automobilis stovės po ja. Didesni visureigiai, ar šeimyniniai minivenai reikalauja daugiau vietos nei sportinio tipo automobiliai. Vietą tokiam statiniui būna parinkti gerokai lengviau, tai gali būti net ir zona prieš patį garažą arba kur nors arčiau įvažiavimo vartų.  

Stoginė dviem ar daugiau automobilių

Konstrukcija, skirta vienai transporto priemonei yra ko gero dažniausias sutinkama, tačiau jei šeima turi dvi gana dažnai naudojamas mašinas, tai jiems reikėtų pasirūpinti stogine dviems automobiliams. Jai vietą parinkti jau būna sudėtingiau, nes tenka galvoti ne vien apie laisvą vietą kieme, bet ir apie tai ar prie jos bus patogu privažiuoti ir iš jos išvažiuoti. 

Iš ko gali būti pagamintos stoginės automobiliams?

Stoginių automobiliams statybose yra naudojamos pačios įvairiausios medžiagos: metalas, medis, akmuo bei pačios įvairiausios stogų dangos. Jei statinys bus šalia gyvenamojo namo, tai yra įprasta derinti jų stilius ir dizaino sprendimus: daryti vienodą stogo dangą, naudoti tas pačias medžiagas. Ilgalaikiams, daug priežiūros nereikalaujantiems sprendimams, kurie tarnaus daugelį metų, rekomenduojama naudoti tokias medžiagas kaip aliuminis. Jų pagalba galima sukuti stilingas ir funkcionalias stogines automobiliams.

Stoginių privalumai

Kaip jau minėjome, stoginės automobiliams suteikia daug patogumo tais atvejais kai automobilius tenka naudotis gan dažnai. Kaskart varyti jį į garažą ir iš jo išvažinėti ne visada būna paprasta. Stoginė iš esmės atlieka tas pačias funkcijas – apsaugo transporto priemonę nuo karštų saulės spindulių ar nuo kritulių, tačiau ne apribojimų iš šonų, kas suteikia galimybę prieiti prie automobilio iš bet kurios pusės.

Stoginės pagalba galima pasirūpinti ir papildomomis vietomis automobiliams, tais atvejais kai į svečius atvažiuoja giminės ar draugai. Tomis dienomis, kai čia nelaikote transporto priemonių, po stoginę galima įnešti kitus daiktus, pavyzdžiui sodo techniką arba kiemo baldus.

Svarbu atsižvelgti į tai, kokio dydžio yra Jūsų automobilis ir ar Jūs planuojate po stoginę laikyti vieną ar du automobilius.

Stoginės dydį reikia pasirinkti atsižvelgiant į automobilio dydį bei į tai, kiek automobilių planuojate statyti po stoginę.