Sekite mus:

Medinės stoginės už žemą kainą!

Medinės stoginės yra naudojamos pačioms įvairiausioms paskirtims. Jų pagalba galima uždengti terasą ir sukurti zoną, apsaugotą nuo saulės spindulių ir kritulių, bei kurioje galima leisti laiką net ir nesant pačiam gražiausias orui. Taip pat tokio tipo konstrukcijos tinkamos ir pasirūpinti kieme stovinčiu automobiliu. Kelios atramos bei stogas gali užtikrinti, jos net ir karščiausią dieną lauke palikta transporto priemonės salonas neįkais, o žiemą jos nereikia valyti nuo gausiai iškritusio sniego.

Kuomet verta rinktis medines stogines?

Medinės stoginės pasižymi keliomis labai svarbiomis savybėmis, kurios išskiria jas iš kitų galimų variantų:

  • Ekologiškumas. Mediena visada suteikia statiniui natūralumo ir ekologiškumo, kurio trūksta pavyzdžiui, metalui.
  • Ekonomiškumas. Ko gero iš visų veiksnių, kurie išskiria iš visų siūlomų variantų, medines stogines, kaina yra vienas iš svarbiausių. Net ir gan didelio dydžio statinį galima įsirengti neišleidžiant krūvos pinigų.
  • Lengvas įrengimas. Dirbti su mediena yra ganėtinai paprasta tad statybos procesas nėra sudėtingas ir netrunka ilgai.
  • Konstrukcijų originalumas. Medinės stoginės gali būti pačių įvairiausių formų ir dizainų. 
  • Plačios dekoro galimybės. Medinę konstrukciją galima nudažyti bet kurią patikusia spalva bei papuošti įvairiais elementais, kurie galėtų papildyti ir suteikti daugiau funkcionalumo statiniui.

Ar medinės stoginės reikalauja daug priežiūros?

Žinoma mediena, kad ir kokia kokybiška bei patogi medžiaga bebūtų, tačiau nėra labai ilgalaikė ir reikalauja tinkamos priežiūros, jei norima, kad stoginė tarnautų kuo ilgiau. Čia svarbu rinktis impregnuotą medieną arba prieš imantis visų įrengimo darbų, savarankiškai apdirbti medžiagas specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis jas nuo drėgmės ir kenkėjų. Taip pat prieš prasidedant žiemos sezonui ir iš karto po jo, rekomenduojama apžiūrėti  stoginės konstrukciją ir esant poreikiui, padengti papildomu dažų sluoksniu.

Iš kokio medžio gaminamos stoginės?

Stoginių konstrukcijoms rekomenduojama naudoti tvirtesnes ir atsparesnes drėgmei medienos rūšis, tokias kaip bukas, ąžuolas ar maumedis. Jie natūraliai pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis, tad ir jų priežiūra bus paprastesnė ir tarnavimo laikas ilgesnis. Svarbu, kad medžiagos būtų gerai išdžiūvusios, bei nesusitrauktų po stoginės įrengimo.

Medinės stoginės yra ūnikalios ir labai išvaizdžios bei jų statybos netrunka ilgai, kadangi su mediena nėra sunku dirbti.

Reikia tinkamos priežūros, pasirintki geras medžiagas, naudoti specialias priemones, kurios apsaugo nuo dregmės bei kenkėjų.