Sekite mus:

Medienos savybės

Mediena yra iš esmės ekologiška ir turi mažiausią šilumos laidumą iš visų rėmo medžiagų. Gaminant medinius rėmus išskiriama mažiau toksinų ir sunaudojama mažiau energijos. Visa tai puikiai tinka tvarumui. Tai lanksti medžiaga, kurią lengva apdirbti ir formuoti ir kurią galima apdailinti iki bet kokios spalvos ar tekstūros. Reguliariai prižiūrint, su amžiumi jis iš tikrųjų ilgės. Yra daug priežasčių, kodėl ji vis dar naudojama statybos projektuose ir taip pat mediniai langai turi tiek privalumų tiek trūkumų. Štai keli dalykai į ka svarbu atsižvelgti besirenkant medinius langus.

 

Kokie minusai?

Jei mediena yra tokia natūraliai gerai izoliuojanti medžiaga, kodėl ji nenaudojama plačiau?

 

Priežiūra

Didžiausias medienos, kaip lango rėmo medžiagos, nuosmukis kyla dėl priežiūros reikalavimų. Jis turi būti sąžiningai ir nuosekliai prižiūrimas, apdorotas ir dažomas visą savo eksploatavimo laiką, kitaip jis gali būti pažeistas, pradėti pūti ir deformuotis. Neretai neapdoroti mediniai rėmai išsipūs arba deformuosis nuo drėgmės, todėl bus sunku (arba neįmanoma!) pakelti ar nuleisti langą. Jis taip pat gali išblukti, jei per daug valandų per dieną būna tiesioginėje saulėje. Tai ypač pasakytina apie namus prie jūros, todėl šiems namams reikia daug daugiau dėmesio ir priežiūros. Jei šios problemos iškils, jūs turite pasiruošti pakeisti visą langų sistemą.

 

Kenkėjai

Kitas medienos Achilo kulnas yra jo pažeidžiamumas vabzdžiams ir kenkėjams. Vabzdžiai tikriausiai yra pikčiausias medienos priešas, ypač kai ima perimti bjaurūs termitai. Jie bus ryškesni drėgnesnėse vietose, nes vanduo yra būtinas jų kolonijos įkūrimo šaltinis. Tačiau galite nuo to atgrasyti nudažydami medinius rėmus vandeniui atspariais dažais, kad apsaugotumėte juos nuo drėgmės ir vabzdžių. Išorėje ieškokite aliejinių arba akrilinių dažų, o viduje – lateksinių, blizgių dažų. 

 

Kaina

Taip, mediniai langai turi daug didesnę pradinę kainą nei kitų langų gamyboje naudojamų medžiagų. Reikia laiko ir darbo, reikalingo ne tik pačiam rėmui sukurti, bet ir nupjauti medį, transportuoti medžiagas ir formuoti medieną. Tačiau, langų kokybė ir priežiūra leis jiems tarnauti daug ilgiau ir dėl to gali sumažėti komunalinių paslaugų mokesčiai.

Medinių rėmų langai turi didelę kainą – vertinami kaip investicija, jie gali tarnauti ir tarnauti bei atrodyti fantastiškai. Dėl to pradinės išlaidos gali būti naudingos. Tačiau tai nėra be papildomo darbo.

 

Mediena, lyginant su kitomis medžiagomis

Palyginus medinių rėmų langų ir kitų medžiagų eksploatacines charakteristikas, galime išsiaiškinti, kur mediena turi aukštus balus. Nors medienos naudojimas langų rėmams tikrai turi pranašumų, svarbu suprasti kitų populiarių langų rėmų medžiagų pranašumus.


Plastikiniai 

Ši medžiaga yra itin efektyvi visose srityse, kurių reikalauja statybos reglamentai. Plastikiniai rėmai yra efektyvūs šilumos ir UV spinduliams, turi puikias garso izoliacijos savybes ir yra ypač saugūs. Be viso to, nereikia jokios priežiūros.

 

Aliuminis

Tai lengvas, bet labai stiprus pagrindas. Taigi be problemų atlaikys didelius stiklo plotus. Tai puikiai tinka pagal užsakymą pagamintiems projektams, nes tai tokia tinkama – universali medžiaga. Be to, jam reikia minimalios priežiūros, kad jis veiktų ir atrodytų puikiai daugiau nei 40 metų. Tada jis yra perdirbamas, todėl taip pat įvertinamas tvarumas.

 

Stiklinimo svarba

Žinoma, jūsų langų šiluminės savybės priklauso ne nuo jūsų pasirinktos rėmo medžiagos. Lygiai taip pat labai svarbi yra naudojamo lango ir stiklo paketų struktūra. Kelių stiklų langai suteikia didesnę jūsų namų apsaugą, nesvarbu, kokia rėmo medžiaga. Tai reiškia šilumos ir garso izoliaciją, saugumą, privatumą ir padidintą turto vertę. Galėsite rinktis tarp dvigubo ir trigubo stiklo, tamsinto ir tamsinto stiklo ir net išmaniojo ar elektroninio stiklo. Peržiūrėkite kitus mūsų straipsnius, kad sužinotumėte daugiau apie šiuos pasirinkimus. Arba tiesiog susisiekite!