Sekite mus:

Į ką svarbu atsižvelgti renkantis medinius langus?

 

Mediniai langai atrodo be galo jaukiai ir patraukliai. Jie sudaro natūralumo įspūdį bei sukuria išskirtinį stilų ir yra laikomi gero skonio ženklu. Tačiau kaip isširinkti medinius langus, kad jie būtų ne tik gražūs ir stilingi, bet ir praktiški, patikimi, ilgaamžiai? Į šiuos klausimus pasistengsime atsakyti kartu šiame straipsnyje trumpai peržvelgdami, pagal ką medinius langus reikėtų rinktis.


Svarbiausi medinių langų pasirinkimo kriterijai

Medinius langus verta rinktis dėl daugelio priežasčių. Jie ne tik gražūs, bet ir vertingi daugeliu atžvilgių. Medinių langų gamintojai užtikrina aukštą kokybę ir sukuria viską taip, kad langai būtų tvirti ir ilgaamžiai. Svarbu tik išsirinkti tinkamą medinių langų rūšį pagal savo poreikius. Dabar peržvelgsime medinių langų savybes, į ką gi svarbu atsižvelgti prieš priimant sprendimą.

 

Langų atsparumas

Mediniai langai turėtų būti tvirti ir ilgaamžiai. Tradicinė jų tarnavimo trukmė yra apie 60 metų. Tai netgi daugiau nei plastikinių langų tarnavimo laikas. Pirkdami atsižvelkite į gamintojo deklaruojamą langų tarnavimo trukmę. Mediniai langai yra pranašesni tiek karštu, tiek šaltu, tiek lyjant, tiek šviečiant. Kol jie yra tinkamai užsandarinti, jie nesikreips ir nesutrūkinėtų kaip vinilas, o temperatūros svyravimų metu jie mažiau plečiasi ir traukiasi, kitaip nei metaliniai langai. Šios savybės yra būtinos norint užtikrinti, kad sandarinimo gedimai neatsirastų nei pačiame lango rėme, nei tarp lango ir stiklo stiklų, taip atsitikus lauko oras patenka į jūsų namus, todėl jūsų sąskaitos už energiją didėja ir didėja.

 

Dydis ir forma

Gerai apgalvokite, kokio dydžio ir pavidalo langai bus reikalingi. Nuo to daug priklauso patalpos apšvietimas ir jaukumas bei langų kainos.

Energinis naudingumas

Esant poreikiui galite įsigyti ir A++ klasės medinius langus, kurie puikiai tiks energiškai efektyviems namams. Jeigu Jums šis aspektas aktualus, būtinai atkreipkite į jį daugiau dėmesio ir išnagrinėkite gamintojo pateikiamą informaciją. Mediniai langai izoliuoja apie 400 kartų geriau nei plieniniai langai ir apie 1800 kartų geriau nei vinilo. Norėdami dar labiau padidinti izoliacines savybes, įsitikinkite, kad pasirinkote energiją taupantį dvigubą stiklą, kuris taip pat yra įvairių raštų ir apdailos.

Gamybos medžiagos

Langų kokybė didele dalimi priklauso nuo gamybai naudotų medžiagų. Pasidomėkite, kokiais apsauginiais sluoksniais yra dengta mediena.

 

Išvaizda ir dizainas

Tai vienas svarbiausių aspektų renkantis medinius langus. Galimas labai platus medinių langų dizaino pasirinkimas, tad galėsite realizuoti pačius įvairiausius savo poreikius.


Tankis ir drėgmė

Vokietijoje tankis dažniausiai nurodoma produktų rinkodaros statistikoje. JK tai retai nurodoma, nes dauguma gamintojų ir perpardavėjų naudoja pigią lengvą medieną, kurią gaminio paviršiuje sunku pastebėti. Paklauskite – tikėtina, kad dauguma to nežinos! Spygliuočių mediena, sverianti daugiau nei 450 kg/m3, yra tankus lėtai augantis produktas ir tai gera žinia. Kietmedžiai gali būti iki 650 kg/m3. Paprastai kuo tankesnė mediena, tuo mažesnė tikimybė, kad ji lengvai sugers drėgmę. Dauguma medinių langų sugers šiek tiek drėgmės, nepaisant amžiaus; tai normalu ir ne problema. Taip ir suprojektuoti langai, nes medinis pagrindas buvo gyva medžiaga ir net ir tapęs langu toliau kvėpuos – išlaikys harmoniją su išorinės aplinkos drėgme.


Rinkitės medinius langus atsakingai

Medinius langus, kaip ir kitas detales, svarbu rinktis atsakingai. Pirkti ne iš bet kur, o iš patikimų ir specializuotų tiekėjų, prekiaujančių profesionalių langų gamintojų produkcija. Kartais tenka sumokėti truputėlį daugiau ir investuoti į kokybę būnant užtikrintu, jog tikrai nepasigailėsite, negu kad pirkti bet ką ir po to vargti dėl prastų pasekmių.

Aukštos kokybės, tvirti ir išvaizdūs mediniai langai internetu – itin platus asortimentas gera kaina! Įsirengę gražius ir tvirtus medžio langus galėsite daug metų mėgautis stilingu dizainu ir visais kitais jų teikiamais privalumais.