Sekite mus:

Medinių langų privalumai ir trūkumai

Kalbant apie langų keitimą, nėra klasikinės išvaizdos, kiekviena išvaizda yra unikali, o ypač mediniai langai. Tai tikriausiai yra geriausias pasirinkimas, jei turite senesnį, labiau tradicinio stiliaus namą, tačiau būkite pasiruošę, mediniai langai reikalauja šiek tiek priežiūros.

 

Medinių langų privalumai

Yra daug savybių, kodėl mediena yra puiki medžiaga, kurią reikia pasirinkti montuojant ar keičiant savo namų langus. Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę pakeisti langus mediniais.

 

Jie atrodo svetingai ir unikaliai

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl tiek daug žmonių renkasi medinius langus, yra jų estetika. Kai kurie žmonės nuoširdžiai pasikliauja tik šiuo veiksniu! Juk niekas negali prilygti medžio grožiui ir šilumai. Kadangi natūralios medžiagos turi išskirtinį, individualų patrauklumą, daugelis langų rėmų stengiasi priminti medieną. Tačiau jei turite pinigų nusipirkti tikrus medinius langus, juk nėra jokios priežasties tenkintis pigesne kopija. 

Tikro medžio langai yra vienintelis kitas estetiškai priimtinas pasirinkimas senesnio ar tradiciškesnio stiliaus namams. Tas pats pasakytina apie daugelį trobelių, kotedžų ir žiemos rezidencijų; mediena tiesiog geriau susilieja su aplinkos atmosfera. Kiekvienas medinis langas turi išskirtinius ženklus ir raštus, kurie yra išskirtiniai tam konkrečiam kūriniui. Tai unikalus dizainas! 

 

Mediena taip pat yra nugalėtoja išvaizdos skyriuje, nes ji gali priimti visų rūšių dažus ir spalvas, kuriuos pasirenka namo savininkas. Jokia kita medžiaga nėra tokia maloni ir priimtina dažymui kaip mediena. 

Tradicinė išvaizda

Daugelis pasirenka pigesnius, nereikalaujančius priežiūros variantus, tik su dėmės arba medžio plokščių perdangomis, kad imituotų labiau pageidaujamą medienos išvaizdą. Dėja, bet niekas neprilygsta tikram medinių langų vaizdui, jei siekiate šiltos, tradicinės estetikos.

 

Lengva priežiūra

Mediniai langai dažnai gauna prastą pavadinimą, nes jiems reikia daugiau priežiūros nei vinilo, metalo ar stiklo pluošto langams. Tiesa, mediniai langai yra pažeidžiami kenkėjų ir gali būti lengvai sunaikinti, jei jie nėra tinkamai užsandarinti. Kita vertus, ant aukštos kokybės medinių langų yra užpurkšti tvirti, ilgai išliekantys sandarikliai, kuriuos reikia retkarčiais nuvalyti švelniu skystu muilu ir minkšta šluoste, galbūt kartą pavasarį ir rudenį. Tol, kol nuo langų kruopščiai nuvalysite dulkes, jų nereikės sandarinti daugelį metų.

Prideda vertės

Dėl anksčiau nurodytos priežasties (išvaizda) medinio karkaso langai gali suteikti jūsų namams daugiau vertės.

 

Izoliacija 

Natūralios medienos rėmai yra vieni geriausių, kai kalbama apie izoliaciją. Jie daug geriau išlaiko šilumą nei metaliniai rėmai.

Garsas: medinio rėmo langai geriau apsaugo nuo lauko triukšmo nei kiti rėmo variantai.

Ilgaamžiškumas: tinkamai prižiūrimi mediniai langai gali tarnauti ištisas kartas.

 

Medinių langų trūkumai

Kaip ir visi langai mediniai langai taip pat turi savo trūkumų, tad kviečiame jus susipažinti su jais, kad galėtumete apsispręsti ar būtent šie langai yra skirti jums

Pažeidžiamumas

Medinius rėmus gali pažeisti vanduo, šiluma ir net termitai, o tai nėra problema naudojant plastikinius langus ar aliuminius rėmus. Jungtinių Amerikos Valstijų energetikos departamentas rekomenduoja aliuminio arba vinilo dangą, kad padėtų sumažinti kai kurias iš šių problemų.

 

Reikalauja daug priežiūros

Medinius rėmus reikia reguliariai šlifuoti, dažyti ir apdoroti, kad būtų išvengta kai kurių pirmiau minėtų problemų, tad kartais dėl to kyla klausimas ar mediniai langai tikrai verti pinigų.

Kaina

Medinio rėmo langai paprastai turi didesnę pradinę kainą nei vinilo ar aliuminio variantai. Jei užsisakote standartinio dydžio, įprastas dvigubai pakabinamas pušies pakaitinis langas kainuos maždaug nuo 250 eurų iki 300 eurų, pridėjus montavimo išlaidas, jei nenorite patys tvarkyti projekto.