Sekite mus:

Puikus papildymas namams tai yra pastatyta stoginė

Stogine yra puikus papildymas namams, ką svarbu žinoti apie tai, tai, kad stoginė yra viskas ko reikia, norinti pavasaroti savo kieme, o galbūt ir pažiemoti bei atsipalaiduoti. Gerai pastatyta stogine ne tik suteiks jum malonumo, bet prisidės prie jūsų namo išvaizdos. Tačiau stoginės gamyba, įrengimas bei apšiltinimas ant esamo namo ar pastato gali būti ne taip paprasta, kaip manote. Kiemo stoginė yra jūsų namo stogo pratęsimas. Stoginės paprastai dera su jūsų namais, kai kalbama apie dizainą ir stogo dangą. Jei jūsų namuose yra betoninės čerpės, tada jūsų terasos stoginė bus tokio paties tipo. Šiuose pritvirtintuose stoguose gali būti daug skirtingų dizainų ir medžiagų.

Atraminėms kolonoms galite pasirinkti medį, plytą, akmenį ar bet kokį derinį. Galima toliau pritaikyti šias savybes naudojant medienos apdailą, akmens tipus, aukštį ir kt. Kiemo dangčiuose taip pat gali būti tokių funkcijų, kurios paprastai būna jūsų namuose, pavyzdžiui, lubų ventiliatoriai arba viršutiniai šviestuvai. Apskritai terasos stoginės gali sukurti puikią lauko zoną kepsniams, vakarėliams ar tingiai sekmadienio popietei.


Kieme pastatyta stoginė suteikia namams išskirtinį stilių

Galite pasirinkti ištraukiamą markizę arba stoginę, bet jos abidvi turi skirtingų privalumų – galiausiai tai priklausys nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir gyvenimo būdo. Viena gali pasiūlyti daugiau saulės ar šešėlio pasirinkimų, o kita gali suteikti daugiau patogumo. Tačiau abi leis jums geriau išnaudoti savo lauko erdvę ir padailins jūsų namus. Be to, su apsauga nuo gamtos stichijų, šie stogai gali suteikti svečiams bei jums linksmesnius vakarus, nes jums nereikės jaudintis, dėl vakarėlio perkėlimo į vidų, net jeigu ir orai bus nepalankūs.

Kiemo stogo tvirtinimas prie mūrinės sienos

Bendra jūsų namo struktūra yra dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti tvirtinant kiemo stoginę prie esamo namo. Toliau pateikiami keli įprasti kiemo stogo pritvirtinimo prie namo būdai, atsižvelgiant į jūsų namo išorines sienas.

Paprastai, jei mūrinė siena remiama į vidinę, įprastai įrėmintą sieną, stoginė yra tvirtinama nuimant dalį plytų ir stoginę tvirtinant prie sienos vidinio karkaso.

Darbas su mūrinėmis sienomis yra šiek tiek sudėtingesnis, nes turėsite rasti būdą, kaip saugiai pritvirtinti išorines gegnes prie plytų. Tokiu atveju rekomenduojama prieš pradedant montuoti pasikonsultuoti su specialistu.


Keletas būdų sujungti kiemo stoginę su esamu namu

Kiemo stoginės tvirtinimas prie namo yra svarbus sprendimas, kurį reikia atidžiai apsvarstyti. Galite pasirinkti daugybę skirtingų būdų ir pozicijų, iš kurių kiekvienas turi savo privalumus ir trūkumus. Žinodami, kuri padėtis geriausiai atitinka jūsų poreikius pasidarbuos jums ateityje, kai įrenginėsite pastogę.

Karnizo lygis

Vieno aukšto namui svarbu ne tik tai, kur montuojama kiemo stoginę, bet ir kaip jį pritvirtinama – yra daug įvairių būdų, kurie suteikia daugiau lankstumo, nei tik gegnių įtraukimas į patį namą.

Labiausiai paplitęs būdas yra žemiau karnizo lygio, nes dažniausiai šiose stoginėse jau yra įmontuotos dvi gegnės.


 Aukštas kiemo stogas

Užuot įrengę kiemo stoginę karnizo lygyje, galite pakilti aukščiau nei dabartinis namo stogas ir tada tiesiog nuimti namo latakus. Galinis kanalas bus daug aukščiau nei virš karnizo lygio įrengimo atveju, o tai paveikia aukštą kiemo stoginę. Kad viskas būtų sklandu, tame kanale taip pat turėsite sumontuoti pernešamą sluoksnį arba kitokio tipo vandens sandariklį, kuris suteikia papildomą poros centimetrų aukštį, jei apačioje yra pakankamai vietos kitam aukštui su juostinėmis sijomis įmontuotomis tarp jų.