Sekite mus:

Ar reiktų apšiltinti stoginę?

Galbūt galvojate: „Kam apšiltintilauko erdvę? Juk aš nenoriu sulaikyti šilto ar vėsaus oro po savo stoginę. Tiesa, bet atminkite tai: izoliacija veikia abiem būdais, skirtingai nuo plonos aliuminės stoginės, apšiltinta stoginė padės išlaikyti terasą vasaros metu vėsesnia, kadangi karštis nepraeis pro apšiltinta stoginės danga. Ir tai padarys jūsų terasą daug patogesnę bei malonesnę nei bet kada. 


Apšiltinta stoginė atrodo prabangiau

Apšiltinta stoginė atrodo ir yra tvirtesnė, be to, tai yra puikus papildymas namams! Apšiltintai aliuminio stoginėi naudojamos aliuminiu dengtos putplasčio plokštės. Jos padaro stoginės plokštes nuo 7 iki 15 centimetrų storio – ne tik kraštuose, kur fasadas ant stoginės gali būti toks aukštas, bet per visą plokščių paviršių.


Paprastai stoginė atrodo ne taip dailiai, o stogo dalys yra gofruotos arba suglamžytos, kad padidintų standumą. Jie gali būti dažyti arba nebaigti. Priešingai, apšiltintos stoginės plokštės ant kokybiško terasos stogo turi gamyklinio aliuminio apdailą viršuje ir apačioje. Tai reiškia, kad jūsų vaizdas sėdint ar stovint terasoje yra tvarkingas ir neperkrautas. Apdaila yra ta pati 3mm miltelinė danga, kurią matote ant visų kitų rėminimo elementų. Dėl patvaresnės, labiau išbaigtos apšiltintos terasos stoginės dangos, galite tikėtis, kad stoginė išsaugos daugiau savo vertės nei įprastai ir tai suteiks jūsų namui daugiau patrauklumo!. 


Gamta

Po apšiltinta stogine vis tiek jausitės lyg sėdėtumėte lauke, vienintelis skirtumas bus tas, kad Jums bus daug vesiau bei gaiviau, kadangi Jūsų nekaitins saulės karštis. Šonai atviri, todėl atsivers vaizdas į pievelę ir sodą ir net užuosite gėlių žydėjimo kvapą.


Stoginė slopina pašalinius garsus

Izoliuotos stoginės plokštės ne tik palaiko vidutinę temperatūrą, bet ir mažina triukšmą. Izoliacinės medžiagos turi porėtą pluoštą, kad sumažintų šilumos laidumą. Dėl savo porėtumo izoliacija puikiai sugeria garsą. Kai garso bangos patenka į stoginę, jos neprasiskverbia į vidų, nes izoliacija jas jau sugeria.

Priklausomai nuo pasirinkto kiemo tipo, jei turite triukšmingų kaimynų arba gyvenate judrioje gatvėje, izoliuotos stoginės plokštės gali padėti pasiekti ramybės ir tylos. Garso sugerimas pasireiškia ir namo viduje. Tai reiškia, kad jums nereikės nerimauti dėl triukšmo, kai rengiate susibūrimus. 


Atsivėsinimas pavėsyje

Apšiltinta stoginė uždengia visiškai pilną plotą. Pats pavėsis sumažina terasoje užsilaikiusia temperatūrą, neleisdamas betoniniai dangai veikti, kaip šilumos šaltiniui. Nors oras gali būti tokios pat temperatūros kaip ir už kiemo, pati terasa jausis 10-15 laipsnių vėsesnė, nei esant saulei. Be to, šiluma nesklis per apšiltinto stogo plokštes, kaip tai sklistų per neizoliuotą aliuminio stogą.


Apsauga nuo lietaus

Apšiltinta stoginė bei tinkamai sumontuota, yra tvirta tiek iš priekio į galą, tiek iš vienos pusės į kitą. Apšiltintos stoginės dangos plokštės susijungia, o jungtys tarp plokščių yra sandarios, kad būtų išvengta nuotėkio. Tinkamai suprojektuotas ir atliktas apšiltintas stogas nuneš lietų ir nuves vandenį į drenažo sistemą, esančią galiniuose dangteliuose. Latakų sistema yra visiškai stilingai paslėpta, tačiau visiškai veiksminga apsaugant nuo purslų.


Elektros laidų paslėpimas

Kai kurios apšiltintos terasos stoginės plokštės, yra sukurtos taip, kad būtų saugiai pernešami ir paslėpti elektros laidai. Tai reiškia, kad jūsų rangovas gali nutiesti laidus prie lubų ventiliatoriaus arba lubų šviestuvo, bet jūs niekada nematysite elektros laidų, kaip ant medinės konstrukcijos. Laidų pratiesimas iki jungiklio palengvina valdymą. Nuotoliniu būdu valdomų ventiliatorių ir šviestuvų montavimas padidina patogumą. Taip pat galbūt norėsite įdiegti įžeminimo lizdus, kad būtų galima maitinti kaitlentes, lėtas virykles, lauko šaldytuvą ir telefono / nešiojamojo kompiuterio įkroviklius.


Su kokiais sunkumai galite susidurti?

Spalvų pasirinkimas gali būti ribotas. Aliuminio kiemo stoginės paprastai būna baltos, beveik baltos arba smėlio spalvos. Jie retai būna spalvu, imituojančių beicuotą medieną. Tai reta, tačiau kartais savivaldybė ar bendruomenė, turinti namų savininkų bendriją, reikalauja, kad kiemo stogas būtų pagamintas iš medienos. Ir už medieną mokėsite daugiau nei už apšiltinta aliuminį, o izoliacija yra mažesnė.


Galiausiai, didžiausias faktorius yra kainų skirtumas tarp apšiltintos ir neapšiltintos stoginės. Už apšiltintas aliuminines stogines plokštes mokėsite gal 30 procentų daugiau nei už ploną aliuminio skardinę stoginę dangą tad pagrindinis faktorius lemiantis sprendimą yra stoginės kaina. Tačiau kai pajusite apšiltinto stogo teikiamą komfortą, nuspręsite, kad visgi buvo verta apšiltinti stoginę dangą.