Sekite mus:

Ką svarbu žinoti apie stogines?

Šiais laikais stoginės konstrukcija yra labai dažnas vaizdas privačiuose namuose. Ir pas kiekviena stoginė yra naudojama skirtingai, vieniems tai yra automobilio pastatymo vieta, kitiems tai – poilsio zona, o tretiems tai gali būti, kaip ir mažas stogelis sandėliukui. Šiaip ar taip, stoginė yra puikus dalykas, kuris apsaugo nuo lietaus, vejo ar sniego.

Stoginių statymas gali būti atliktas skirtingais būdais, tai gali būti bendra dalis su gyvenamuoju namu arba pastatoma visiškai atskirai, nepriklausomai. Stoginė gali būti įvairiausių išmatavimų ir padaryta iš to ko jūs norėsite, kad ji būtų pagaminta nesvarbu ar tai medis ar metalas, aliuminis. O pati stoginės bei jos pastatymo kaina priklauso nuo jūsų, tai yra kokias jūs medžiagas pasirinksite ir kokio dydžio stoginės jūs norėsite. Beveik visada, stoginės dizainas yra derinamas prie jūsų namo išvaizdos, todėl ji labai dažnai atrodo tarsi tai būtų vientisa pastato dalis.

Svarbu paminėti, kad kai yra statoma stoginė prie namo, kas yra puikus namo papildymas, tuomet šiam priestatui įsigalioja statybos technikos reglamentai, pagal kuriuos stoginės yra priskiriamos pirmai ir antrai nesudėtingų statinių grupėms. Pirmoji grupe yra nesudėtingi statiniai kurių plotas nėra didesnis nei 10 kv. metrų, o antroje grupėje yra priskiriami statiniai kurių dydis yra virš 10 kv. Metrų.

Jeigu Jums kyla mintis stoginę pasistatyti prie daugiabučių ar kotedžų tuo atveju turėsite gauti leidima iš kaimynų, kuriems taip pat, kaip ir jums priklauso sklypas. Kitu atveju, jeigu ruošiatės statyti stoginę privačiame sklype ir toji stoginė patenka į trijų metrų zoną tarp namo ir sklypo pabaigos, reikia gauti kaimynų patvirtinimą / sutikimą

Dažniausiai  įprastai stoginėms nėra reikalingi leidimai, bet yra išimčių, kada reikia juos gauti. Reikia gauti leidima, kai stoginės yra statomos saugomose kultūrinėse vietose, kaip paveldo ar prie upių bei kitose įstatymų numatytose vietose. Taipogi reikia leidimu, kai yra statoma miesto teritorijoje arba automobilių magistralės dujotiekių.

Tad mūsų rekomendacija būtų tokia: prieš pradėdami statyti stoginę visuomet įsitikinkite ar Jums nekils jokių rūpesčių ar problemų, na ir visuomet būkite susitvarkę ir paruošę reikalingus dokumentus vardan to, kad statybos vyktu sklandžiai ir be nereikalingų trigdžių. Sėkmės!