Sekite mus:

Ką svarbu žinoti apie stogines?

Šiais laikais stoginės konstrukcija yra labai dažnas vaizdas privačiuose namuose. Ir pas kiekviena stoginė yra naudojama skirtingai, vieniems tai yra automobilio pastatymo vieta, kitiems tai – poilsio zona, o tretiems tai gali būti, kaip ir mažas stogelis sandėliukui. Šiaip ar taip, stoginė yra puikus dalykas, kuris apsaugo Nuo lietaus, sniego ir net ledo – neuždengtas kiemas ištisus metus turi atlaikyti įvairius elementus. Toks oras gali pažeisti terasą ir jos baldus, taip pat kauptis nešvarumai ir nešvarumai. Stoginės dangos atliks savo vaidmenį, kad apsaugotų jūsų kiemą nuo nepalankių oro sąlygų. Taip pat stoginė leis atsikvėpti, pasislėpti nuo saulės karščio šešėlyje! Užuot praleidę vasaros dienas uždaroje patalpoje, stoginės atvėsina jūsų erdvę 10 laipsnių ar daugiau, todėl galėsite mėgautis lauko erdve net ir karščiausiomis dienomis. Be to, net pastebėsite, kad į jūsų namus užklups mažiau lauko šilumos, o tai reiškia, kad mažiau sąskaitos už elektrą bus išleista oro kondicionavimui.

Stoginių statymas, montavimas

Stoginių statymas gali būti atliktas skirtingais būdais, tai gali būti bendra dalis su gyvenamuoju namu arba pastatoma visiškai atskirai, nepriklausomai. Stoginė gali būti įvairiausių išmatavimų ir padaryta iš to ko jūs norėsite, kad ji būtų pagaminta nesvarbu ar tai medis ar metalas, aliuminis. O pati stoginės bei jos pastatymo kaina priklauso nuo jūsų, tai yra kokias jūs medžiagas pasirinksite ir kokio dydžio stoginės jūs norėsite. Beveik visada, stoginės dizainas yra derinamas prie jūsų namo išvaizdos, todėl ji labai dažnai atrodo tarsi tai būtų vientisa pastato dalis.

Svarbu paminėti, kad kai yra statoma stoginė prie namo, kas yra puikus namo papildymas, tuomet šiam priestatui įsigalioja statybos technikos reglamentai, pagal kuriuos stoginės yra priskiriamos pirmai ir antrai nesudėtingų statinių grupėms. Pirmoji grupe yra nesudėtingi statiniai kurių plotas nėra didesnis nei 10 kv. metrų, o antroje grupėje yra priskiriami statiniai kurių dydis yra virš 10 kv. Metrų.

Jeigu Jums kyla mintis stoginę pasistatyti prie daugiabučių ar kotedžų tuo atveju turėsite gauti leidima iš kaimynų, kuriems taip pat, kaip ir jums priklauso sklypas. Kitu atveju, jeigu ruošiatės statyti stoginę privačiame sklype ir toji stoginė patenka į trijų metrų zoną tarp namo ir sklypo pabaigos, reikia gauti kaimynų patvirtinimą / sutikimą

Dažniausiai  įprastai stoginėms nėra reikalingi leidimai, bet yra išimčių, kada reikia juos gauti. Reikia gauti leidima, kai stoginės yra statomos saugomose kultūrinėse vietose, kaip paveldo ar prie upių bei kitose įstatymų numatytose vietose. Taipogi reikia leidimu, kai yra statoma miesto teritorijoje arba automobilių magistralės dujotiekių.

Tad mūsų rekomendacija būtų tokia: prieš pradėdami statyti stoginę visuomet įsitikinkite ar Jums nekils jokių rūpesčių ar problemų, na ir visuomet būkite susitvarkę ir paruošę reikalingus dokumentus vardan to, kad statybos vyktu sklandžiai ir be nereikalingų trigdžių. Sėkmės!

Garantuota apsauga nuo gamtos reiškinių

Kaip ir ištraukiamos markizės, stoginės apsaugo nuo vėjo, lietaus, saulės ir sniego. Dėl šios priežasties jie gali padėti jums prailginti laiką, kurį praleidžiate lauke. Kai karšta vasaros saulė yra pati stipriausia, jums nereikės jaudintis dėl nudegimo saulėje, nes turėsite gražią šešėlinę vietą, kurioje galėsite pabendrauti su draugu, gurkšnoti gaivinantį gėrimą ar susirangyti prie geros knygos.

Taip pat, kai oras pasidaro šiek tiek neramus ir lietingas, vis tiek galėsite mėgautis puikiu lauke ir ką tik iškritusio lietaus kvapu.

Kiemo stoginės ne tik saugo žmones. Jie taip pat apsaugo jūsų lauko baldus ir visus kitus daiktus, kuriuos galite laikyti savo terasoje. Laikui bėgant dėl šių elementų lauko baldai gali atrodyti seni ir nusidėvėję. Tačiau turėdami stoginę, kuri saugos jūsų turtą, galite pratęsti šių daiktų tarnavimo laiką.

Kitas privalumas yra tai, kad į jūsų kiemą greičiausiai pateks mažiau šiukšlių, todėl jums nereikės taip dažnai šluoti.