Sekite mus:

Kodėl taip plačiai naudojamos aliuminio konstrukcijos?

Yra daug žaliavų, naudojamų pramoniniais tikslais, pavyzdžiui, plienas, varis, cinkas, švinas, nikelis ir plastikai, tačiau aliuminis yra vienas populiariausių istorijoje. Taigi kodėl taip yra?

Pirmoji priežastis, kodėl statybos pramonėje yra naudojamos aliuminio konstrukcijos yra svoris – Aliuminis yra itin lengvas metalas, bet vis tiek labai tvirtas. Tai yra maždaug trečdalis plieno svorio ir mažiau nei ketvirtadalis švino svorio. Dėl to jis labai naudingas daugeliui programų, ypač transporto pramonėje. Aliuminio plokščių tiekėjai nuolat pildo užsakymus tiems, kurie stato lėktuvus, laivus, automobilius ir sunkvežimius, nes dėl lengvesnio aliuminio svorio (arba tankio), palyginti su plienu, šios transporto priemonės gali važiuoti greičiau, taupyti degalus, gabenti daugiau naudingos apkrovos, plūduriuoti ir skristi.

Antroji – gamybos paprastumas – Aliuminis yra labai universalus metalas, todėl jį galima pagaminti į daugybę skirtingų formų, tokių kaip aliuminio plokštės, strypai, lakštai arba ekstruzinės formos, aliuminis gaminamas iš įvairių lydinių, o kiekvienas konkretus lydinys gaminant turi skirtingus pranašumus. Pavyzdžiui, 6061 aliuminio plokštės arba 7075 aliuminio plokštės tinka apdirbtoms dalims, o lydiniai, tokie kaip 5052 ir 3003, yra lankstesni ir geriausiai veikia valcuoti arba sulenkti. Kvalifikuoto meistro, turinčio tinkamą tikslią įrangą, rankose aliuminis gali būti supjaustytas arba suformuotas beveik bet kokios formos ar dydžio. Aliuminį taip pat galima valcuoti labai plonai, todėl jį galima naudoti, pavyzdžiui, folijai ir sodos skardinėms.

Laidumas – Aliuminis labai gerai praleidžia elektrą. Dėl šios savybės metalas labai naudingas kuriant elektroniką ir grandines. Jis taip pat turi gana gerą šilumos laidumą, leidžiantį tolygiai pernešti didžiąją dalį gaunamos šilumos ar šalčio. Dėl to aliuminis yra vienas iš populiariausių tarp virtuvės reikmenų, šildymo ir oro kondicionavimo įrangos pasirinkimų.

Palengvina statybas – Dėl didelio universalumo aliuminis plačiai naudojamas statybų pramonėje. Medžiagą galima pjaustyti, suvirinti ir formuoti, kad būtų galima pagaminti daugybę komponentų ir gaminių. Statyboms aliuminės konstrukcijos taip pat yra naudingos dėl lengvo svorio dėl kurio aliuminio konstrukcijos kaina yra pigesnė nei kitų metalų. Aliuminis gaminamas įvairiems konstrukciniams elementams, tokiems kaip durys, turėklai, stoglangiai, laidai, langinės ir k