Sekite mus:

Kodėl taip plačiai naudojamos aliuminio konstrukcijos?

Aliuminio elementas buvo atrastas prieš 200 metų. Po pradinio technologinio vystymosi laikotarpio aliuminio lydiniai buvo naudojami daugelyje konstrukcijų, įskaitant civilinės inžinerijos sritį. Aliuminis yra antras plačiausiai naudojamas metalas statyboje po plieno ir naudojamas visuose sektoriuose nuo komercinės statybos iki buitinių būstų.

Lengvas, tvirtas ir patvarus – tai tik kelios priežastys iš daugelio, kodėl aliuminis yra puikus pasirinkimas konstrukcijoms. Plonesnis nei daugelio kitų konstrukcijų dizainas taip pat ir langų stiklo plokštė gali būti didesnė, todėl jums suteiks daugiau šviesos ir geresnį vaizdą iš jūsų namų. 


Yra daug žaliavų, naudojamų pramoniniais tikslais, pavyzdžiui, plienas, varis, cinkas, švinas, nikelis ir plastikai, tačiau aliuminis yra vienas populiariausių istorijoje. Taigi kodėl taip yra?

Kodėl aliuminio konstrukcijos yra taip vertinamos statybose?

Iš statistikos matyti, kad aliuminio konstrukcijos yra plačiai naudojamos statybų pramonėje.

Yra daugybė priežasčių, kodėl statybininkai mano, kad aliuminis yra patikimas statybų šaltinis. Štai keletas priežasčių, kodėl.

Svoris

Pirmoji priežastis, kodėl statybos pramonėje yra naudojamos aliuminio konstrukcijos yra svoris – Aliuminio konstrukcijos yra itin lengvos, kadangi aliuminis pats yra labai lengvas metalas, bet vis tiek labai tvirtas. Tai yra maždaug trečdalis plieno svorio ir mažiau nei ketvirtadalis švino svorio. Dėl to jis labai naudingas daugeliui programų, ypač transporto pramonėje. Aliuminio plokščių tiekėjai nuolat pildo užsakymus tiems, kurie stato lėktuvus, laivus, automobilius ir sunkvežimius, nes dėl lengvesnio aliuminio svorio (arba tankio), palyginti su plienu, šios transporto priemonės gali važiuoti greičiau, taupyti degalus, gabenti daugiau naudingos apkrovos, plūduriuoti ir skristi.

Paprastumas

Gamybos paprastumas – Aliuminis yra labai universalus metalas, todėl aliuminio konstrukcijas galima pagaminti į daugybę skirtingų formų, tokių kaip aliuminio plokštės, strypai, lakštai arba ekstruzinės formos, aliuminis gaminamas iš įvairių lydinių, o kiekvienas konkretus lydinys gaminant turi skirtingus pranašumus. Pavyzdžiui, 6061 aliuminio plokštės arba 7075 aliuminio plokštės tinka apdirbtoms dalims, o lydiniai, tokie kaip 5052 ir 3003, yra lankstesni ir geriausiai veikia valcuoti arba sulenkti. Kvalifikuoto meistro, turinčio tinkamą tikslią įrangą, rankose aliuminis gali būti supjaustytas arba suformuotas beveik bet kokios formos ar dydžio. Aliuminį taip pat galima valcuoti labai plonai, todėl jį galima naudoti, pavyzdžiui, folijai ir sodos skardinėms.

Laidumas

Laidumas – Aliuminis labai gerai praleidžia elektrą. Dėl šios savybės aliuminio konstrukcijos labai naudingos kuriant elektroniką ir grandines. Jis taip pat turi gana gerą šilumos laidumą, leidžiantį tolygiai pernešti didžiąją dalį gaunamos šilumos ar šalčio. Dėl to įvairios aliuminio konstrukcijos yra viena iš populiariausių tarp virtuvės reikmenų, šildymo ir oro kondicionavimo įrangos pasirinkimų.

Universalumas

Palengvina statybas – Dėl didelio universalumo aliuminis plačiai naudojamas statybų pramonėje. Medžiagą galima pjaustyti, suvirinti ir formuoti, kad būtų galima pagaminti daugybę komponentų ir gaminių. Statyboms aliuminės konstrukcijos taip pat yra naudingos dėl lengvo svorio dėl kurio aliuminio konstrukcijos kaina yra pigesnė nei kitų metalų. Aliuminis gaminamas įvairiems konstrukciniams elementams, tokiems kaip durys, turėklai, stoglangiai, laidai, langinės ir kt.

Perdirbamumas

Aliuminio konstrukcijos yra 100% perdirbamos, pats aliuminis, kaip metalas yra perdirbamas. Ir proceso metu jis nepraranda jokių savo savybių. Gamybos procesuose naudoti perdirbtą metalą yra pigiau, nei naudoti metalą, kuris išgaunamas tiesiai iš žemės.

Aliuminio konstrukcijų pakartotinis panaudojimas laikomas itin svarbiu statybų rinkoje, nes statybininkai renkasi dekonstrukciją, o ne griovimą. Visada pirmenybė teikiama dekonstrukcijai, nes perdirbto metalo naudojimas padeda sumažinti sąnaudas, sąvartynų sąnaudas ir žalą aplinkai, kurią gali sukelti metalo išgavimas.