Sekite mus:

Statybos pramonėje naudojamos aliuminio konstrukcijos

Aliuminis yra plačiai naudojamas statybose dėl savo lengvumo ir atsparumo korozijai savybių. Aliuminis naudojamas išoriniuose fasaduose, stoguose ir sienose, languose ir duryse, laiptinėse, turėkluose, lentynose ir kt.

Aliuminio konstrukcijos statyboje

Aliuminio konstrukcijos statybose suteikia daug naudos, kadangi aliuminis turi daug gerų savybių. Tad kviečiame skaityti toliau ir susipažinti su aliuminio savybėmis.


Lydiniams 

Grynas aliuminis yra silpnas metalas, todėl netinka statyboms, tačiau dėl pridedamų legiruojančių elementų, tokių kaip varis, manganas, magnis, cinkas ir kt., ir dėl specifinių gamybos procesų jis keičia savo fizines ir mechanines savybes, kad atitiktų daug taikomųjų programų.


Patvarumas 

Aliuminio konstrukcijos statybose yra atsparios vandeniui, korozijai ir atsparios žalingiems UV spindulių poveikims, todėl užtikrina ilgalaikę ištvermę.


Mažai kainuojanti priežiūra 

Aliuminio konstrukcijoms nereikia jokios ypatingos priežiūros, nesvarbu, ar tai neapdorotas, ar lakuotas aliuminis.


Ypatumai 

Aliuminį galima anoduoti arba lakuoti bet kokia spalva, todėl galima išgauti pačius įvairiausius efektus ir taip patenkinti dizainerio dekoratyvinius poreikius. Aliuminio apdorojimas gali padidinti medžiagos ilgaamžiškumą ir atsparumą korozijai.


Atspindys 

Aliuminio konstrukcijos plačiai naudojamas šviesos valdymui: jo atspindėjimo savybės padeda sumažinti energijos sąnaudas apšvietimui ir šildymui. Pavyzdžiui, galima sumažinti oro kondicionieriaus naudojimą vasaros sezono metu naudojant aliuminio ekranavimo įtaisus.


Aliuminis nėra degus

Aliuminis nedega, būtent todėl jis yra klasifikuojamas, kaip nedegusis metalas. Nepaisant to, aliuminio lydiniai tirpsta maždaug 650 ° C temperatūroje, tačiau neišskiria jokių kenksmingų dujų. Taigi vis dažniau pramoninių konstrukcijų išoriniai dangčiai ir išoriniai paviršiai gaminami su plona aliuminio plokščių apdaila, kuriai lemta susilieti tik kilus smarkiam gaisrui, taip leidžiant pasišalinti šilumai ir dūmams bei sumažinti žalą kurios buvo padarytos gaisro metu. Taipogi aliuminis yra ekologiškas.


Aliuminis pakavimo pramonėje 

Pakuočiu pramonėje taip pat plačiai naudojamas yra aliuminis. Aliuminis yra nepralaidus ir padeda išlaikyti maistą švarų ir apsaugoti nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Aliuminio oksidas nėra ardantis elementas, o pats aliuminis yra labai atsparus korozijai. Aliuminis neturi ir neišskiria toksiškų elementų ir dėl to nekeičia jame esančių gėrimų ar maisto kvapo ir skonio. Tai svarbi nauda maisto ruošimo ir laikymo įmonėms. Aliuminio pakuotės nuolat gaminamos tokiomis formomis, kaip padėklai, skardinės, talpyklos, butelių kamšteliai, folija ir kt. 


Gamybos pramonė naudojasi įvairiais unikaliais aliuminio teikiamais pranašumais, kad galėtų gaminti labai efektyvius ir ekonomiškus produktus. Aliuminio lydiniai ir toliau kuriami tam tikroms reikmėms. Aliuminio pranašumai apima jo stiprumo ir lengvumo charakteristikas, mažą kainą, atsparumą korozijai, elektros ir šilumos laidumą, taip pat svarbiausią jo tinkamumo perdirbti savybę, todėl jis idealiai tinka įvairioms pramonės šakoms ir gamintojams.


Aliuminio įtaka statybų pramonei

Sertifikuoti tyrimai įrodė, kad lydiniai, paviršiaus apdorojimas (dangos) ir naudojamos medžiagos yra neutralios. Statybos pramonėje naudojamas aliuminis neturi neigiamo poveikio nei pastatams, nei žemės, nei vandens ar oro kokybei. Tai tik keletas aliuminio naudojimo pranašumų. Techninės ir technologinės plėtros požiūriu nepaprastos šio metalo savybės suteiks neribotas pastatų inžinerijos pritaikymo galimybes.


Aliuminio konstrukcijų statyba yra labai naudinga statybų pramonėje. Viena patraukliausių aliuminio konstrukcijų savybių yra didelis stiprumo ir svorio santykis. Ši specifinė kokybė yra labai naudinga statybų pramonei. Ši savybė turi daug privalumų, pavyzdžiui, jei aliuminio konstrukcijos bus naudojamas pastato infrastruktūroje, jos atlaikys sunkų stiklo tarpatramių svorį, o tai svarbus aspektas kuriant biurus ir dangoraižius. Ši galimybė leidžia daugiau naudoti stiklą, dėl kurio į pastatą gali patekti daugiau saulės šviesos ir kas gi nenori dirbti natūralioje šviesoje. 


Taip pat aliuminio konstrukcijos užtikrina sandarumą. Įtrūkimai, galintys atsirasti medžiagoje, iš kurios pagaminti langų rėmai, yra pagrindinis oro nuotėkio šaltinis, dėl to gali sutrikti aušinimo ir šildymo sistemos, aliuminio konstrukcijos užtikrina sandarumą, todėl oro įtrūkimai nebus problema.