Sekite mus:

Kas geriau, mediniai ar plastikiniai langai?

Nors plastikiniai langai Vilniuje ir kituose miestuose labai greitai tapo pagrindiniu butų ir namų savininkų pasirinkimu, tačiau pastaruoju metu jiems vis rimtesnę konkurenciją sudaro ir kiti variantai, tarp kurių vis didėjančiu populiarumu pasižymi gaminiai su mediniu profiliu. Žinoma plastikinių langų pasirinkimas, jų gera kaina ir kitos patrauklios savybės daugeliui vartotojų išlieka pagrindiniais pasirinkimo kriterijais, tačiau neretai taip įvyksta ir dėl to, jog mažai kas žino apie tai kokie iš tiesų yra šiuolaikiniai mediniai langai. 


Plastikinių langų savybės

Mažai priežiūros reikalaujantys langai – paprastas plovimas muiluotu vandeniu leis plastikiniams rėmams atrodyti naujai dešimtmečius. Nereikia šlifuoti, perdažyti ar lakuoti. Jei reikia, šią kietą medžiagą galima nušveisti, kad pašalintumėte net pačias sunkiai įveikiamas dėmes, nes plastikinius langus sunku sugadinti.


Patvarumas

Plastikinių langų remai niekada nepūva ir nerūdija ir nėra paveikti druskos korozijos, todėl jie puikiai tinka visur. Jie yra labai patvarūs ir atsparūs UV spinduliams, o tai reiškia, kad jie neišbluks negailestingoje saulėje.


Saugumas

Ant plastikinių langų galima pridėti iki 10 skirtingų užrakinimo taškų. Naudojant kartu su grūdintu saugiu / laminuotu stiklu, įsibrovėliams patekti į vidų būtų praktiškai neįmanoma.


Skirtumai ir panašumai

Nors plastikas ir medis iš esmės labai skirtingos medžiagos, iš jų gaminami langai dažnai būna ganėtinai panašūs vertinant tas savybes, kurios yra svarbiausios šio tipo gaminiams:


Panašumai

Ilgaamžiškumas. Nors ir vyrauja įsitikinimas, kad mediniai langai negali susilyginti tarnavimo laiku su plastikiniais, tačiau tai nėra tiesa. Šiuolaikinių technologijų pagalba, tiek plastiko, tiek medžio profilis nesunkiai sulaukia penkiasdešimtmečio, o tinkamai prižiūrėti ir ilgesnio amžiaus. 


Atsparumas šalčiams

Nors kokybiškiausi plastikiniai langai gali atlaikyti temperatūras žemesnes nei -60 °C, kas mediniams profiliams yra praktiškai riba, mūsų šalies klimato sąlygoms vienodai gerai tinka tiek vieni, tiek kiti.


Atidarymo būdai

Varčių atidarymo būdai visiškai nepriklauso nuo to iš ko pagamintas lango rėmas, tad skirtumo nėra ar rinksitės plastiką ar medį.


Suderinamumas 

Suderinamumas su papildomais priedais, tokiais kaip žaliuzės, ortakiai ir pan. Pagal šį rodiklį  skirtumų taip pat nėra.


Skirtumai


Kaina. Tai kol kas yra didžiausias skirtumas tarp šių dviejų medžiagų. Sudėtingesnis gamybos procesas ir brangesnės žaliavos kol kas neleidžia net ir pigiausiems mediniams profiliams konkuruoti su plastiku.


Garso izoliacija. Nors šis langų rodiklis priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau jei vertintume vien rėmų savybes, tai čia mediena rodo kiek geresnius rezultatus nors skirtumas ir nėra labai ženklus. 


Šilumos laidumas. Nors tiek vieni, tiek kiti rėmai ganėtinai neblogai izoliuoja šilumą, tačiau oro kamerų dėka, plastikinis profilis efektyviau susitvarko su šia užduotimi.

Maksimalus viso lango energetinis efektyvumas. Čia taip pat pastebimas nedidelis plastikinių rėmų pranašumas.  


Kaip matoma iš aukščiau išvardintų savybių, tiek vieni, tiek kiti langai turi savo pranašumus ir trūkumus. Tad vienareikšmiai pasakyti kurie yra geresni gan sunku, nes kiekvienas pirkėjas turi ir savo pasirinkimo kriterijus, kurie apima ir kiek sunkiau palyginamas konstrukcijų savybes. Taip pavyzdžiui daugelis išskiria nepakartojamą pojūtį liečiant medinį profilį. Natūrali medžiaga yra neabejotinai malonesnė, o ir jos spalvos ir sukuriama atmosfera yra tai, ko nepavyksta pasiekti plastikiniams langams. Tačiau šeimininkės, ko gero sutiks, kad rūpinimasis plastikiniais langais yra paprastesnis ir lengvesnis, bet kyla kainos klausimas, kiek jie gali kainuoti. Plastikiniai langai yra atsparesni purvui bei nešvarumams. Periodinis dulkių nuvalymas ir nešvarumų nuplovimas leidžia išlaikyti plastikinės konstrukcijos pirminį vaizdą gerokai ilgiau.