Sekite mus:

Kiek kainuoja plastikiniai langai namui?

Statant namą, svarbus yra kiekvienas sprendimas, kuris turi įtakos komfortiškų ir malonių gyvenimo sąlygų sukūrimui. Dėl šios priežasties, langams įprasta skirti ganėtinai nemažai dėmesio, juk tai yra kur kas daugiau nei vien priemonė stebėti tai kas vyksta lauke, neišeinant iš namų. Šiuolaikiniuose namuose, kuriuose stengiamasi maksimaliai išnaudoti natūralią šviesą, be didelio langų skaičiaus ir bendro jų ploto praktiškai neapsieinama. Tačiau iš kitos pusės atsiranda daugiau galimybių netekti svarbios ir sutikime, nepigios šilumos, nes būtent pro langus ir įvyksta didžiausi jos praradimai. 

Visgi į pagalbą ateina modernūs langai, kurie leidžia užtikrinti aukštesnį pastato energetinį efektyvumą. Ieškant kokybiško sprendimo, dėmesį turėtų atkreipti mediniai ar plastikiniai langai. Pirmas variantas yra tinkamiausias kai norima sukurti autentišką, maksimaliai natūralų vaizdą, per daug neprarandant svarbių eksploatacinių savybių. Tačiau kai kaina lieka svarbiu pasirinkimo veiksniu, tai pasirinkimas yra akivaizdus – plastikinis profilis. Jie ne tik pasižymi geromis šilumą izoliuojančiomis savybėmis, ilgu tarnavimo laiku ir atsparumu temperatūroms, tačiau ir nesudėtinga priežiūra. Net ir dažnas plovimas, nepadaro jiems jokios žalos, nes plastikas yra atsparus drėgmei. 

Kas sudaro langų kainą?

Renkantis plastikinius langus, daugelis klientų pastebi, jog galutinė jų kaina gali būti labai skirtinga, nors iš išvaizdos skirtumus ne visada pavyksta pastebėti iš karto. Taip yra dėl to, kad kiekvieno elemento, naudojamo gamyboje svarba, galutinio produkto kokybei ir žinoma kainai yra didžiulė. Pigiausi plastikiniai langai toli gražu nereiškia, kad jei yra niekam tikę, tiesiog jie bus pagaminti iš komplektuojančių, kurioms buvo pritaikyti minimalūs reikalavimai, kurių pakanka, kad gaminys būtų tinkamas naudoti pagal paskirtį. Visgi, jei to nepakanka, tai vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kokie elementai yra naudojami gaminant dominančius langus.

Lango rėmas

Vienas iš pagrindinių plastikinio lango konstrukcijos elementų ir taip pat vienas svarbiausių, užtikrinant jo esmines technines savybes, tokias kaip garso ir šilumos izoliacija. Rėmo viduje yra padaromos ertmės (kameros), kuriose esantis oras, tarnauja kaip šilumos izoliacija. Kuo daugiau tokių kamerų profilyje, tuo geresnėmis šilumą sulaikančiomis savybėmis jis pasižymi. Svarbus yra ir naudojamo plastiko storis. Kuo jis didesnis, tuo aukštesnė yra lango rėmo klasė.

Stiklo paketas

Tai yra elementas, kurio kaina sudaro didžiąją visos lango konstrukcijos kainą. Skirtingai nei seniau gaminamose languose, kur buvo įstatomi paprasti stiklai, šiuolaikinėje gamyboje yra naudojami paketai – 2 ar daugiau tarpusavyje sujungti stiklai, tarpas tarp kurių užpildomas inertinėmis dujomis. Kuo daugiau stiklų sudaro paketą, tuo jis efektyviau sulaiko šilumą ir garsą. Tačiau tai reiškia ir didesnį lango svorį, ir apkrovas furnitūrai. 

Apkaustai ir tarpinės

Nors ir atrodo smulkios ir nereikšmingos, tačiau ir šios dalys yra svarbios kalbant apie lango kainą. Kokybiškesnių komplektuojančių pasirinkimas padeda užtikrinti ilgesnį lango tarnavimą ir mažiau kylančių problemų dėl išsiderinančių mechanizmų ar nehermetiško uždarymo.