Sekite mus:

Kaip prižiūrėti plastikinius langus?

Plastikiniai langai šiuo metu yra kone populiariausias būdas įstiklinti butą arba namą. Dar prieš kelis dešimtmečius jų konstrukcijos ypatumai leido labai greitai įrodyti pranašumą prieš seno tipo medinius varstomus langus, kurie buvo įprasti statant naujus namus. Tačiau ne vien geros šilumos sulaikymo savybės tapo jų populiarumo priežastimi. Tad jei svarstydami ar plastikinius ar medinius langus pasirinkti visgi pasirinkote plastikinius, tuomet jum svarbu žinoti, kad šiuo laiku, plastikinių langų kaina namui ar butui yra ko gero geriausia rinkoje, lyginant su kitomis opcijomis. Dėl šių priežasčių, visi klausimai apie tai kas yra geriau, ar seni mediniai ar plastikiniai langai jau seniai yra atsakyti.

Tačiau net ir ypač kokybiški plastikiniai langai reikalauja pastovios priežiūros, kuri leidžia prailginti jų tarnavimo laiką ir išvengti brangiai kainuojančių remontų ar netgi keitimo. Ši užduotis nėra sudėtinga ir dažnu atveju nereikalauja specialistų įsikišimo, tačiau norint, kad viskas vyktų kuo sklandžiau, reikėtų laikytis šių rekomendacijų:

  • Furnitūros priežiūra. Vykdant remontus, ar dažnai atveriant langus rekomenduojama įsitikinti, kad ant furnitūros nenusėda dulkės ar nešvarumai. Bent 2 kartus per metus (rudenį ir pavasarį) vertėtų sutepti judančias mechanizmų dalis priemonėmis, kuriuose nėra rūgščių ir dervų, pavyzdžiui automobiline alyva. Tai padeda išvengti dalių susidėvėjimo, palengvina  lango atidarymą ir uždarymą. 
  • Tarpinių priežiūra. Drėgnos servetėlės pagalba bent dukart per metus reikėtų nuvalyti gumines tarpines. Taip pat jas papildomai galima sutepti silikoniniu tepalu, taip apsaugant nuo džiūvimo ir skilinėjimo. Jokiu būdu nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra rūgščių, šarmų, abrazyvinių dalelių ar tirpiklių.
  • Stiklo paketo ir lango rėmo priežiūra. Plastikinių langų valymas nuo dulkių turėtų būti atliekamas bent kartą per dvi savaites. Rimtesnių valymo darbų reikėtų imtis bent porą kartų per metus. Geriausias tam tinka vasaros ir žiemos pabaiga, kai lauke nėra per karšta ir per šalta. Vykdant šiuos darbus, pradžioje rekomenduojame drėgnos šluostės pagalba pašalinti nuo rėmo paviršiaus visus nešvarumus. Ypač kruopščiai reikėtų išvalyti visus sujungimus ir kampus, kuriuose kaupiasi purvas.  Sausos servetėlės pagalba nubraukiamos dulkės nuo stiklo, kuris vėliau yra išvalomas specialių stiklams skirtomis priemonėmis. Procesas užbaigiamas, popieriniu rankšluosčiu pašalinant visą likusią drėgmę.

Plastikinių langų priežiūra nėra sudėtingas darbas, ypač jei tai tampa įprasta procedūra. Esminis dalykas yra apsaugoti mechanizmus ir tarpines nuo bet kokių mechaninių poveikių, kurie gali neigiamai paveikti lango hermetiškumą. Svarbu, kad pasirinktos valomosios priemonės būtų tinkamos ir nepažeistų elementų, dėl ko vėliau langas pradėtų praleisti orą ar drėgmę. Apkaustų ir furnitūros sutepimą gali atlikti ir profilaktiką atliekantis meistras, kurį gali išsikviesti tais atvejais, jei patys nesate tikri dėl galimybės atlikti šiuos darbus savarankiškai.

Gero mikroklimato kambariuose palaikymas

Įsirengus plastikinius langus reikėtų nuolatos vėdinti patalpas. Tai svarbu padaryti bent kartą per parą. Plastikiniai langai nėra tokie pralaidūs orui kaip mediniai, todėl vėdinimas labai reikalingas. Švarus oras užtikrina ne tik gerą sveikatą, bet ir geresnę savijautą, padeda palaikyti šviežias mintis, lemia miego kokybę.

 

Patalpų vėdinimas įsirengus plastikinius langus svarbus dar ir todėl, kad būtų palaikomas kambariuose reikiamas drėgmės lygis. Ilgesnį laiką nevėdinant gali susidaryti drėgmės perteklius, ko pasekoje atsiranda pelėsis, grybelis, kaupiasi daugiau bakterijų. Plastikiniai langai tuomet gali imti rasoti. Susidūrus su šia problema, svarbu ne tik reguliariai vėdinti kambarius, bet ir pasirūpinti tinkama patalpų ventiliacija.

 

Pasirūpinkite nepriekaištinga plastikinių langų priežiūra ir palaikykite gražią jų išvaizdą! Jūsų langai ilgai bus kaip nauji ir tarnaus be gedimų.