Sekite mus:

Kaip valyti plastikinius langus?

Nauji plastikiniai langai visada traukia dėmesį savo švytinčia balta spalva, kuri yra pastebima iš toli. Džiugu tai, jog išlaikyti tokią jų išvaizda nėra sunku net ir bėgant metams. Tai ko gero yra labiausiai pastebimas skirtumas tarp medinių ir plastikinių langų, jei nėra vertinama kaina. Pirmieji, laikui bėgant iš lauko pusės pradeda prarasti savo pirminę išvaizdą ir reikalauja papildomų apsaugos bei spalvos atstatymo priemonių. Ir nors kai kurie plastikiniai langai taip pat šiek tiek gelsta, tačiau tie pokyčiai retai būna tokie akivaizdūs, o pasirinkus kokybiškesnio, specialiai nuo spalvos praradimo apsaugoto PVC konstrukcijas, galima išvengti ir šio nemalonumo. 

Tačiau nežiūrint į tai, jog plastikiniai langai yra atsparūs daugeliui išorinių veiksnių, tarp kurių drėgmė, temperatūros ir nešvarumai, jais vis vien reikėtų rūpintis, žinoti, kaip prižiūrėti ir periodiškai valyti. Gera žinia, ta, jog šis darbas nėra sudėtingas, o būtinų priemonių parinkimas užtruks vos minutę. Iš esmės, daugeliui atvejų, pakaks paprasto vandens ir priemonės stiklams valyti. Štai trumpas gidas, ką reikia žinoti, kaip ir kada reikėtų imtis plastikinių langų valymo:

  1. Langai ir rėmai plaunami iš viršaus į apačią. Stiklams tinka bet kuri speciali priemonė, kurią būtina tinkamai nuvalyti. Rekomenduojama neplauti langų kai į juos šviečia saulė, nes taip ant stiklo lieka žymės, kurias ne visada būna lengva pašalinti. Rėmo plovimui dažniausiai pakanka šilto vandens ir minkštos šluostės ar kempinės. Tačiau tais atvejais, jei ant jų pastebėti sunkiau išvalomos dėmės, galima pasinaudoti PVC valymui tinkamas priemonėmis.
  2. Baltumo išlaikymui pakanka reguliariai (kas mėnesį ar du) drėgna šluoste nuvalyti nuo paviršiau dulkes ir nešvarumus. Rimtesnes dėmes, rekomenduojama pašalinti kuo greičiau.
  3. Stiklo plovimą reikėtų pradėti nuo dulkių ir purvo pašalinimo nuo paviršiaus drėgna šluoste arba kempine. Vėliau, tolygiai  paskirstyti paviršiuje stiklo valymo priemonę ir specialaus valytuvo arba medvilninės šluostės pagalba išvalyti langą. Skysčio likučius geriausiai pašalinti popieriniu rankšluosčiu arba servetėle.
  4. Jei po langų montavimo ant jų liko montažinių putų, jas galima pašalinti peiliu ir grandiklių, kurį naudojate keraminių kaitlenčių valymui. Jei ant plastiko matosi dėmės, jas galima pabandyti pašalinti specialiai PVC dangoms skirtomis valymo priemonėmis.
  5. Plastikinių detalių negalima plauti priemonėmis kuriose yra skiediklių, rūgščių ir šarmų. Taip pat reikėtų vengti abrazyvinių medžiagų ir aštrių įrankių, tokių kaip peilis, nes jie gali palikti įbrėžimus paviršiuje.  

Dalykai, kurių privalote vengti valydami plastikinius langus

Kad nesukeltumėte nepataisomos žalos jūsų plastikiniams langams, pvz., nepašalintų jų blizgesio ar nepakitusios spalvos, svarbu naudoti tik tokiai užduočiai tinkančias priemones. Tai kalbama ypač apie skysčius, purškalus ir chemines medžiagas.

Štai ko reikia vengti:

  • Valant plastikinius langus naudojamas per didelis slėgis
  • Baliklių
  • Cif ir Jif tipo kreminiai valikliai – šiek tiek abrazyvūs
  • Metilintų spiritų
  • Nagų lako valiklių
  • WD40
  • Vaitspirito
  • Vielos vatos arba geležies vatos
  • Šveitimo pagalvėlių

 

Kaip dažnai turėtumėte valyti plastikinius langus?

Plastikinių langų valymas nėra kažkas, ką reikia atlikti kas savaitę, nes plastikiniai langai yra labai patvarūs. Tačiau rekomenduojame kas porą mėnesių kruopščiai išvalyti baltus plastikinius langus. Tai padės išlaikyti langų blizgesį ir neleis ant jūsų langų rėmų kauptis nešvarumams.

 

Koks yra geriausias valymo būdas?

Tvarkant baltus plastikinius langus retai reikia investuoti į kokybiškas, bet brangias valymo priemones. Kaip kokybiško langų montavimo ir priežiūros ekspertai žinome, kad geriausias valymo būdas yra visiškai natūralus. Nesijaudinkite, specializuotas plastiko valiklis nėra būtinas, taip pat tiks vanduo ir actas. Muiluoto vandens arba karšto vandens tirpalas ir dalis acto bei truputis alkūnių tepalo gali tikrai pakeisti jūsų langus.