Sekite mus:

Ar mediniai langai pakankamai izoliuoti?

Kadangi tiek daug senų medinių langų rėmų pakeičiami plastikinių langų alternatyvomis, galbūt padarėte prielaidą, kad mediena yra prastai naši. Iš tikrųjų taip nėra. Mediena išlieka labai tvirta ir funkcionali medžiaga, skirta naudoti langų rėmuose. Norėdami išsiaiškinti, ar mediniai langų rėmai yra pakankamai izoliuoti, pažvelgsime į skirtingas medienos savybes ir privalumus jūsų langų rėmuose. Turėkite omenyje tai, kad medinių langų kaina nėra pati pigiausia.


Langų izoliacija

Dėl kokių savybių mūsų langai yra gerai ar ne taip gerai izoliuoti? O kur slypi mediena ieškant vis geresnių medžiagų ir dizaino?


Kaip tai veikia

Tiek dvigubo, tiek trigubo stiklo langų akcentas yra stiklo struktūroje. Tarpas tarp stiklų užpildytas inertinėmis dujomis, tokiomis kaip argonas, kurios yra sunkesnės už aplinkinį orą. Tai yra raktas į aukštas dvigubo ir trigubo stiklo langų šilumines charakteristikas. Tačiau pats rėmas gali būti raktas į bendrą lango veikimą. Standartiniuose languose yra sandarikliai ir šiluminė pertrauka, apsauganti nuo šilumos praradimo per patį rėmą.


Energijos efektyvumas

Mediena yra natūraliai žemas šilumos laidininkas. Tiesą sakant, medžio masyvo rėmams nereikia terminio pertraukos taip pat, kaip ir kitoms medžiagoms, nes jie yra natūraliai gerai izoliuoti. Tiesą sakant, mediena, kaip žaliava, suteikia 400 kartų didesnę izoliaciją nei plienas ir  dvigubai daugiau nei aliuminis. Todėl lango energetinis efektyvumas nesiremia aplinkinių vartų inžinerija ir taip mediniai langai tampa verti pinigų.


Triukšmas

Tas pats pasakytina apie triukšmo izoliaciją. Kadangi mediena yra porėta, medžiagoje yra mažų oro kišenių, kurios prisideda prie garso apsaugos. Kartu su dvigubu arba trigubu stiklu tai reiškia, kad mediena gali geriau nei bet kuri kita medžiaga izoliuoti garsą, kai kalbama apie triukšmo prasiskverbimą į namus.


Šiluma

Nors visi norime, kad Lietuvoje žiemą išliktų šiluma, to negalima pasakyti apie tas karštas vasaros akimirkas! Kadangi mediena turi mažą šilumos laidumą, naudojama langų rėmams, ji neprisidės prie vasaros šilumos perdavimo į namus. Tas pats pasakytina ir apie šilumos nuostolius žiemos metu. Žinoma, šilumos perdavimas daugiausia priklauso nuo stiklinimo. Ant langų stiklo padengus UV dangą, šilumą namuose galima reguliuoti daug geriau. Štai kodėl stiklinimo technologijos raida yra tokia svarbi, nes dabar ji gali neleisti per daug šilumos prasiskverbti į stiklą.


Estetika

Būna atvejų, kai neabejotinai reikia medinių rėmų. Mediniai langų rėmai paprastai yra idealus pasirinkimas laikotarpio savybėms, saugomiems pastatams ir charakterio išsaugojimui. Senesni pastatai paprastai yra ne tokie įprasti savo dydžiu ir forma, todėl pagal užsakymą pagaminti mediniai langų rėmai yra idealus sprendimas. Natūralios medienos išvaizdos, sukurtos rankomis leis jums pasiekti autentišką ir vientisą estetiką. Panašiai pastatų projektams, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas tvarumui, bus naudingi mediniai langai. Natūralią pastato išvaizdą palaiko tvarios šios medžiagos savybės.


Medinių langų estetika

Būna atvejų, kai neabejotinai reikia medinių rėmų. Mediniai langų rėmai paprastai yra idealus pasirinkimas laikotarpio savybėms, saugomiems pastatams ir charakterio išsaugojimui. Senesni pastatai paprastai yra ne tokie įprasti savo dydžiu ir forma, todėl pagal užsakymą pagaminti mediniai langų rėmai yra idealus sprendimas. Sukurta rankomis, kad tilptų, su natūralia medžio išvaizda, jūs pasieksite autentišką ir vientisą estetiką. Panašiai pastatų projektams, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas tvarumui, bus naudingi mediniai langai. Natūralią pastato išvaizdą palaiko tvarios šios medžiagos savybės.