Sekite mus:

5 priežastys, kodėl aliuminio konstrukcijos puikiai tinka langams ir durims

Aliuminis buvo vadinamas „stebuklingu metalu“. Daugiausia randama kaip boksito rūda, tai trečias labiausiai paplitęs elementas žemės plutoje ir gausiausias metalas planetoje. Bet kodėl jis puikiai tinka langams, durims ir užuolaidoms?


Aliuminio savybės

Šiuolaikinių aliuminio lydinių cheminės, fizinės ir mechaninės savybės lemia staigų jo naudojimą visame pasaulyje. Štai tik 5 priežastys, kodėl aliuminio konstrukcijos tinka pukiai durims ir langams ir aliuminio rinka stiklinimo pasaulyje toliau auga, bei dominuoja.


Lengvas svoris 

aliuminis yra labai lengvas metalas, kurio savitasis svoris yra labai nedidelis 2,7 g/cm3, tai yra maždaug trečdalis plieno ar vario svorio. Tiesą sakant, tai yra vienas lengviausių komerciškai prieinamų metalų. Dėl to aliuminio konstrukcijos idealiai tinka langų ir durų rėmams, tačiau ypač svarbu naudoti lengvą rėmą, kai kalbama apie užuolaidų sieną. Užuolaidų sienos nėra konstrukcinės ir gali išlaikyti tik savo svorį, todėl kuo lengvesnės, tuo geriau.


Atsparus korozijai

Jei ieškote mažai priežiūros reikalaujančio lango, aliuminio konstrukcijos yra jūsų atsakymas. Taip yra todėl, kad kai aliuminis liečiasi su oru, ant paviršiaus iš karto susidaro apsauginis aliuminio oksido sluoksnis. Šis sluoksnis yra ypač atsparus korozijai nuo bet kokio oro, įskaitant rūgštų lietų, ir jo nepažeis valymo priemonės. Skirtingai nuo medinių ar plastikinių langų rėmų, aliuminio langų rėmai bėgant metams nesipūs, neskils ir nesikreips, nepaisant oro sąlygų. Apsaugą nuo korozijos galima dar labiau padidinti anoduojant arba dažant (dažniausiai milteliniu būdu) paviršių.


Patvarumas

Aliuminis yra ir kalus – jei pamiršote chemijos pamokas paaiškinsime –  tai reiškia, kad jį galima sulenkti arba suspausti į įvairias formas neprarandant kietumo, nelūžtant ir nesutrūkinėjant. Kitaip tariant, aliuminio konstrukcijos yra lanksčios, o ne trapios. Tiesą sakant, aliuminis yra antras labiausiai kalusis metalas ir šeštas pagal lankstumą. Tai fantastiška naujiena visiems, norintiems lenkto lango, nes aliuminio rėmo profilius galima nesunkiai sulenkti ar prispausti į reikiamą formą be jokio pavojaus, kad jie sulūš.


100% perdirbamas

Aliuminio konstrukcijos yra unikalios, kai kalbama apie metalų perdirbimą. Jis yra 100% perdirbamas, o perdirbto aliuminio kokybė yra tokia pati kaip ir gryno aliuminio. Tai reiškia, kad jis gali būti perdirbamas vėl ir vėl. Tiesą sakant, beveik 75 procentai visų kada nors pagamintų aliuminio tebenaudojami ir šiandien. Tai gera žinia aliuminio tiekimui, ypač turint omenyje, kad nuo tada, kai maždaug prieš 100 metų buvo pagaminti pirmieji pramoniniai aliuminio kiekiai, aliuminio paklausa pasaulyje išaugo iki maždaug 29 mln. tonų per metus. Tačiau tai dar geresnė naujiena aplinkai, nes nors 1 tonai naujo aliuminio pagaminti reikia 14 000 kWh, tam pačiam kiekiui išlydyti ir perdirbti reikia tik 5–10 % šio kiekio. Tai reiškia mažesnį anglies pėdsaką ir mažesnes išlaidas.


Laibai stiprus

aliuminio lydiniai naudojami langų durų ir užuolaidų sienų rėmams gaminti. Taip yra todėl, kad grynas aliuminis pats savaime neturi didelio atsparumo tempimui. Tačiau, kai jis yra legiruotas su kitais elementais, tokiais kaip manganas, silicis, varis ir magnis, jo stiprumas labai padidėja. Gryno aliuminio tempiamasis stipris yra apie 90 MPa, bet kaip lydinys gali būti padidintas iki daugiau nei 690 MPa. Tiesą sakant, aliuminis, kuris, kaip jau matėme, yra vienas lengviausių inžinerinių metalų, turi daug geresnį stiprumo ir svorio santykį nei plieno, kai naudojamas kaip lydinys. Dar įspūdingiau, skirtingai nuo plieno, aliuminio stiprumas didėja, kuo šalčiau, o plienas tampa trapus žemoje temperatūroje (žemesnėje nei 0 C). Tai reiškia, kad aliuminio langai, durys ir užuolaidų sienelės gali atlaikyti ekstremaliausias žiemos temperatūras Lietuvoje. 


Lankstumas dekoravime

Aliuminio konstrukcijų paviršius po poliravimo gali būti apdailintas taip, kad medžiaga būtų dekoratyvi. Siekiant užtikrinti lygumą ir nepriekaištingą apdailą, jis yra iš anksto apdorotas, kad pagerintų atsparumą korozijai. Anodavimas ir dažymas yra du pagrindiniai paviršiaus apdailos būdai.


Šiluminis efektyvumas

Aliuminio konstrukcijos – tai puikus šilumos ir elektros laidininkas. Nors aliuminio konstrukcijos nėra tokios efektyvios kaip varis, aliuminis turi pusę vario svorio tiek pat elektros varžos, todėl jis yra geresnis pasirinkimas nei varis. Tai yra pageidaujamas metalas elektros linijų pramonėje. Antra, jis plačiai naudojamas šilumos kriauklėse, nes yra puikus šilumos laidininkas.


Bekvapis

Aliuminio lakštai neturi jokio papildomo skonio ar kvapo, todėl jis yra pirmasis pasirinkimas, naudojamas farmacijos ir maisto pakavimo pramonėje